УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Трансплантація в Україні: Богомолець назвала ключовий момент закону

37,5 т.
Трансплантація в Україні: Богомолець назвала ключовий момент закону
Трансплантація в Україні: Богомолець назвала ключовий момент закону

Закон України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині" (№ 2386-а-1), ухвалений парламентом у четвер, 17 травня, дасть тим, хто потребує пересадки органів, шанс на друге життя – операції проходитимуть під наглядом держави та її коштом. Про це повідомила народний депутат України і голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

"Вітаю всіх українців з ухваленням надважливого закону № 2386а-1 про трансплантацію! Сьогодні в парламенті здоровий глузд, зрештою, переміг популізм. І тепер кожен, хто потребуватиме пересадки органу, зможе отримати необхідну операцію під наглядом держави та коштом держави, а також отримати шанс на друге життя", – констатувала політик.

Вона нагадала, що ухвалений законопроект передбачає впровадження "презумпції незгоди".

"Законом передбачається впровадження "презумпції незгоди", тобто донором може стати тільки людина, яка дала свою письмову згоду на посмертне вилучення органів, або, якщо жодного волевиявлення вона не залишила, – за умови письмової згоди її близьких родичів. За жодних умов не можуть бути донорами громадяни, загиблі у зоні АТО, діти-сироти, а також невпізнані особи. Фінансування трансплантації здійснюватиметься на 100% коштом держави – для уникнення зловживань та ризиків, пов’язаних з незаконним донорством", – підкреслила парламентарій.

За її словами, закон про трансплантацію дозволить щорічно рятувати понад 5 тис. життів.

"Ухвалення цього закону дозволить врятувати життя понад 5000 українців щороку, які потребують пересадки органів. З них трансплантації нирки потребують понад 2500 пацієнтів, печінки – майже 1500 пацієнтів, серця – понад 1000 осіб, кісткового мозку – 300. Всі потреби цих людей протягом двох років будуть повністю забезпечені", – переконана народний депутат.

Читайте: Богомолець: Рада має ухвалити мій закон для розвитку трансплантології

Ольга Богомолець розповіла, що для зберігання даних людей, які потребують трансплантації, буде запущено Єдину державну інформаційну систему.

"Згідно з законом, вже найближчим часом розпочнеться створення мережі трансплант-координаторів, а також буде запущено Єдину державну інформаційну систему, де зберігатимуться дані реципієнтів, які потребують трансплантації, та потенційних донорів – тих, хто дав свою письмову згоду на посмертне вилучення органів. Ця Система в автоматичному режимі визначатиме імунологічно сумісних донора та пацієнта, і у випадку смерті донора – в стислі терміни проводитиметься операція. Така система існує в усіх розвинутих країнах світу і дозволяє забезпечити дотримання черговості та справедливості при розподілі анатомічного матеріалу, тобто уникнути можливих помилок та корупційних ризиків", – запевнила голова профільного комітету.

Також вона повідомила про впровадження державної інформаційної політики для формування позитивного ставлення в українців до донорства.

"Зроблено велику справу, тепер слово за нами. Кожен з нас, ставши після смерті донором, може врятувати життя 8 іншим, ще живим людям. Тому у законопроекті передбачається впровадження державної інформаційної політики, яка має формувати позитивне ставлення до донорства анатомічних матеріалів у нашому суспільстві", – заявила політик.

На думку парламентаря, закон про трансплантацію відкриває нову еру в розвитку системи охорони здоров’я України.

"Сьогодні мій законопроект активно підтримували як мої колеги-депутати у сесійній залі, так і громадяни з пересадженими органами, які зібралися під стінами Верховної Ради. Спільними зусиллями ми цього домоглися – 250 голосів ЗА! Тепер чекаємо на підпис голови Верховної Ради та Президента. Цей закон відкриває нову еру в розвитку української системи охорони здоров’я і дає віру пацієнтам і лікарям в те, що майбутнє в української медицини – є! Ми ще на один крок наблизилися до цивілізованої сучасної системи охорони здоров’я. Дякую всім, хто підтримав мій законопроект!" – підсумувала Ольга Богомолець.