Віктор Вовк
Віктор Вовк
Народний депутат України

Блог | Розірвано менше 10 відсотків договорів з державою-агресором

Розірвано менше 10 відсотків договорів з державою-агресором

Минулого тижня Міністерство закордонних справ України раптово прозріло. Заступник міністра Олена Зеркаль публічно заявила про необхідність розірвати великий Договір про дружбу між Росією і Україною через грубе порушення Росією його основних положень. І це, вдумайтеся, на п’ятому році війни!

Видео дня

А у 2014 році, коли Комітет у закордонних справах розглядав питання про денонсацію цього договору через російську агресію, та ж сама пані Зеркаль від імені МЗС виступала проти. Так само МЗС не підтримало тоді й нашої з Олегом Ляшком ініціативи про визнання Росії країною-агресором.

Ми оприлюднили нещодавно копії тих ганебних листів МЗС, адже архіви не горять.

У 2015 році Верховна Рада спромоглася таки прийняти постанову про визнання Росії державою-агресором. Однак так званий Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Росією і Україною є чинним і досі.

Багато українців дуже здивуються, що згідно діючого договору стосунки між Україною та Росією і досі визначаються як "стратегічне партнерство". Не припинена дія навіть найбільш одіозних статей цього договору.

Так само абсолютно ненормально, що на п’ятому році російської агресії з 451 міждержавного договору між Україною та Росією розірвані лише 44 угоди.

Це є ознакою бездіяльності та некомпетентності керівництва Міністерства закордонних справ, якому було доручено здійснити повну інвентаризацію правової бази наших відносин з Росією.

Який результат роботи МЗС ми маємо? На п’ятому році війни розірвано менше 10 відсотків договорів з державою-агресором.

Причому найбільш шкідливі угоди з Росією про співробітництво у військовій галузі, в галузі воєнної розвідки, в організації військових міждержавних перевезень та в охороні секретної інформації були денонсовані у 2015 році за ініціативою та наполяганням саме фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

Некваліфіковані лицеміри на чолі Міністерства закордонних справ не здатні бачити на кілька кроків уперед і діяти на випередження. Вони лише пливуть за подіями, через що Україна має вкрай слабкі позиції на міжнародній арені, переважно як принижений прохач.

І попри увесь галас влади, прийняття учора під приводом реформи дипломатичної служби кланово-лобістського і цинічного щодо громадян закону "Про дипломатичну службу" не змінить ситуацію на краще.

Сильну і результативну зовнішню політику Україна отримає після приходу до влади команди Олега Ляшка!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...