УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гриценко: Зупинити владу може тільки сильна опозиція

357
Гриценко: Зупинити владу може тільки сильна опозиція

«Зупинити сильну, внутрішньо монолітну владу, яка прискорено веде Україну в зворотній від Європи бік, можна лише сильним суспільством, сильною і незалежною пресою та сильною опозицією», - заявив під час інтернет-конференції на сайті «ЛігаБізнесІнформ» голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Видео дня

Він переконаний, сильною може бути лише об’єднана опозиція, яка діє спільно і добре скоординована. Народний депутат розповів, що партія «Громадянська позиція» і він особисто як її голова щиро налаштовані на об’єднавчий процес.

«Я ініціював переговори опозиційних партій, які розпочалися практично одразу після завершення місцевих виборів. Для того, щоб сприяти конструктивності цього переговорного процесу, атмосфері щирості і відвертості, і мати змогу його модерувати з виходом на результат, партія «Громадянська позиція» зняла будь-які попередні умови і бар’єри, які б цей процес стримували. Зокрема, ми не наполягаємо, щоб об’єднану партію, якщо така буде утворена, очолив обов’язково Гриценко. Ми не наполягаємо, щоб об’єднана партія, якщо вона буде утворена, обов’язково називалася «Громадянською позицією». Ми лише визначили ідеологічну платформу як базу для об’єднання опозиційних партій», - зазначив Гриценко.

Голова «Громадянської позиції» нагадав, що пропонує об’єднатися, аби Україна залишилася незалежною суверенною державою, шанувала і впроваджувала європейські цінності та щоб економіка України базувалася на конкурентних ринкових засадах.

«Це принципово важливо. Бо якщо економіка будуватиметься на інших засадах – монополії, олігархії, відсутності конкуренції, як це робить Янукович, - то в Україні не буде ні ефективної економіки, ні високих соціальних стандартів, ні середнього класу, ні демократії як такої», - впевнений голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.

Гриценко також закликав створити потужну опозиційну партію, яка відновить і зміцнить довіру людей, змінить владу в країні і збудує ту Україну, яка базується на вказаних вище ідеологічних цінностях.

Разом з тим, голова «Громадянської позиції» наголосив, що далеко не всі опозиційні партії і опозиційні лідери насправді є опозиційними. За його словами, дехто з опозиціонерів координує свої дії з владою і навіть підгодовується Банковою, що ускладнює зусилля по консолідації.

«Тим не менше, сам переговорний процес і дії, до яких вдаються партії-учасники в ході цього переговорного процесу, самі по собі швидше допоможуть виявити, хто справді є в опозиції, а хто лише грається в опозицію. І з кожним днем це стає ясніше», - вважає Гриценко.

Додаткову ясність в цьому питанні, на його думку, вніс і День Соборності, зокрема, участь чи неучасть у спільних акціях 22 січня.

«Думаю, що протягом двох тижнів перспектива об’єднання стане зрозумілою остаточно. Вийде щось з того чи ні, а якщо вийде, то з ким саме. Більше за це я сказати не можу, оскільки з естетичних міркувань вважав би неправильним обговорювати деталі переговорного процесу і давати персоніфіковані оцінки», - підсумував народний депутат.