УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Опозиція не вірить, що з законом про наклеп покінчено

Опозиція не вірить, що з законом про наклеп покінчено

Представники опозиції попереджають, що сьогоднішнє голосування у ВРУ за скасування прийнятого у першому читанні законопроекту про введення кримінальної відповідальності за наклеп, зовсім не означає остаточної перемоги.

Як зазначила в інтерв’ю "Обозревателю" народний депутат України від партії НУ-НС Ксенія Ляпіна: "Дуже добре, що влада здатна лякатися. Сьогодні ми побачили, що чинну владу можна налякати, що вона здатна відступити під натиском громадськості, проте немає гарантії, що не буде здійснена спроба повернутися до закону про наклеп вже після виборів".

Таку саму думку висловив і депутат від БЮТ Михайло Волинець. В розмові з "Обозревателем" він припустив, що вже парламент нового скликання повернеться до скандального законопроекту, не зупиняючись навіть перед порушення регламенту Верховної Ради.

Разом з тим, представник парламентської більшості Ярослав Сухий зазначив в коментарях, що проблему не розв’язано і він особисто не уявляє, як йому захиститися від "брудних" журналістів.

Нагадаємо, 18 вересня у першому читанні був прийнятий законопроект про введення кримінальної відповідальності за наклеп, що викликало украй негативну реакцію з боку журналістів і європейських організацій.

25 вересня автор законопроекту народний депутат від ПР Віталій Журавський вирішив відкликати даний законопроект.

Сьогодні Верховна Рада відхилила законопроект про посилення кримінальної відповідальності за наклеп. За дане рішення проголосували 349 народних депутатів.

Більше дізнаєтесь в репортажі кореспондента "Обозревателя".