newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Як назавжди забути про стрес

Як назавжди забути про стрес

Цей вічний ворог сучасних людей чекає на нас усюди. І найнеприємніше те, що ніколи не знаєш, коли він торкнеться саме тебе. Роздратування, знесилення та депресія для декого вже стали звичними речами. Час зрозуміти, що стрес – це не домашній улюбленець, а сміття, від якого треба позбутися.

Крок перший. Викидаємо непотріб!

Усе, що вас обтяжує, – цей мотлох із скрині вашого життя – має зникнути назавжди. Ніхто ще не підкорив Еверест, тягнучи на собі пакунки із сміттям! Вирішивши покінчити зі стресом, ви підписали йому цей "смертний вирок". Не варто боятися розпочати зміни, яких би рішучих кроків вони не вимагали. Спершу треба усунути хоча б основні причини стресу. Якщо, повертаючись з роботи, ви не впевнені, живі ви чи мертві – можливо, настав час знайти іншу роботу, нехай і не таку високооплачувану? Звісно, це може бути складно, проте треба збагнути, що ваше життя, здоров’я та щастя важливіші за цю різницю в сумі.

Видео дня

Якщо ж вас обтяжує спілкування з людьми, які постійно, як то кажуть, "намотують нерви" - варто задуматися, що саме тримає вас поряд із ними. Можливо, ця людина – ваш бос і ви не можете так просто здихатися від неї, а може це просто хтось із ваших знайомих. В такому випадку вас змушує бути поряд лише почуття обов’язку чи ввічливість. Замисліться, чи це друг, чи просто чужа людина-вампір, яка вас використовує та виплескує свої проблеми на інших. Ви не зобов’язані нікому бути приватним психоаналітиком. Не беріть на себе зайвої роботи, яку просто перекладають на ваші плечі ті, хто має її виконувати. В таких випадках варто навчитися казати "ні", тоді це вміння зможе врятувати вас.

Крок другий. З якої ноги вставати

Не з тієї ноги встала – кажуть про вас. "А як же встати з тієї, - питаєте ви, - якщо заздалегідь ясно, що день буде нервовим? Що, третю ногу відростити, аби з неї вставати? Нісенітниця якась!" Насправді ж зайва нога зовсім не потрібна, а варто лише розуміти, що відсотків на 80 ваш день залежить від того, як ви прокинулись. Якщо ви насилу розплющуєте очі під нестерпний вереск будильника – про який позитив може йти мова? Прокидатися краще спокійно та поступово, не варто заводити будильник чітко на 7:30, якщо вам виходити з дому о восьмій. Ліпше пробудитися на 10 хвилин раніше, але зрозуміти, що ви прокинулися живі та цілі. І в жодному разі не думайте про те, які негаразди чекають на вас! Щойно прокинувшись, спробуйте побачити щось радісне та приємне у новому дні, уявити це якомога натуральніше. А після цього остаточно прокинутися допоможе душ. Тоді ви зрозумієте, що причиною більшості ваших негараздів був поганий ранок.

Крок третій. SOS!

Що робити, якщо вас роздратували? Якщо не можете впоратись з емоціями? Рецепт настільки простий, що навіть складно повірити у його дієвість. На півхвилини викиньте все з голови та слідкуйте за своїм диханням. Із нерівного, нервового та швидкого перетворіть його на довге та глибоке. Видих має бути вдвічі довшим за вдих. Просто дихайте та рахуйте: 4 секунди на вдих, 8 на видих. Чому все так просто? Уявіть, що б ви робили, якби були актором і мали б зіграти гнів. За кулісами ви б спочатку почали часто та напружено дихати, тоді роздратування охопило б вас саме собою.

Якщо ж ви маєте справу не з раптовим роздратуванням, а із знесиленням або образою, оберіть те, що по душі саме вам. Комусь допоможе подолати втому тепла ванна, комусь – прогулянка на свіжому повітрі. Чудово рятують від стресу читання чи музика. І не можна не сказати, що спорт діє як сильний антидепресант: він швидко допомагає відволіктися та очищує розум від непотрібних та прискіпливих думок. Прислухайтеся до себе, тоді постійний стрес вам не загрожуватиме.