У столиці захистили роботи відомих художників

277
У столиці захистили роботи відомих художників

Прокуратурою столиці пред’явлено позов в інтересах держави в особі Міністерства культури і туризму України та Національного художнього музею України до Національного банку України про передачу колекції творів образотворчого мистецтва Акціонерного товариства "Градобанк" в кількості 785 предметів до Національного художнього музею України. Серед цих творів – роботи відомих українських художників Пимоненка, Яблонської, Глущенка, Жука, Шишка, Світославського, Орловського, Ерделі, Богомазова.

Як повідомили "КИЯНАМ" в прес-службі прокуратури міста Києва, постановою господарського суду м. Києва від 19.06.2007, залишеною без змін  ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28.08.2008, позов було задоволено. \

Проте Національний банк України звернувся до суду апеляційної інстанції про перегляд його рішення за нововиявленими обставинами в зв’язку з визнанням 16.10.2008 Конституційним Судом України неконституційними окремих положень Закону України “Про передачу колекції образотворчого мистецтва Акціонерного товариства “Градобанк" у державну власність" та Постанови Верховної Ради України від 24.05.2001 “Про визнання колекції образотворчого мистецтва національним надбанням України".

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.03.2009 задоволено заяву Національного банку України про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 28.08.2008. Рішення судів першої та апеляційної інстанції скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позову відмовлено.

Прокуратурою міста зазначене судове рішення оскаржене в касаційному порядку, оскільки суд при перегляді справи за ново виявленими обставинами дійшов помилкового висновку про те, що рішення першої та другої інстанції ґрунтувались виключно на нормативних актах, визнаних Конституційним Судом України неконституційними.