На Жуковому острові почалася вирубка дерев

930
На Жуковому острові почалася вирубка дерев

У вівторок, 2 вересня, представниками природоохоронних організацій було засвідчено, що на Жуковому острові (територія заказника) цього літа відбулося масштабне вирубування дерев. Сталося це в районі острова Водників приблизно 2 тижні тому.

Видео дня

Точніше дату поки що неможливо встановити, з огляду на те, що невідомі особи здійснили це досить непомітно для громадськості. Вперше зрубані дерева (у тому числі досить старі, зі стволами діаметром 75 см), помітили мешканці мікрорайону Корчувате. Вони звернулися до голови громадської організації "Наш дімКорчувате" Андрія Репінського. Той повідомив 2 вересня про злочин журналістів та громадськість. Вже підготовлений лист до Президента з вимогою вплинути на земельні рішення Київради, котрі суперечать чинному законодавству.

На Жуковому острові заборонене будь-яке вирубування дерев з огляду на те, що ця територія є частиною ландшафтного заказника Жуків острів згідно рішення Київради №147/649 у 1999 році. Між тим 22 серпня 2007 р. було прийняте рішення №162/1996 про фактичне скорочення меж заказника з 1630 до 196 га.

На місце події прибув головний прокурор природоохоронної прокуратури м. Києва Вадим Гаєвий, котрий у телефонній розмові з начальником начальник управління охорони навколишнього середовища м. Києва Володимиром Трокозом з’ясував, що існує ордер на знесення дерев на цій території. У розмові з журналістами пан Гаєвий пообіцяв, що буде проведене всебічне розслідування законності ордеру на знесення, а В. Трокоза буде притягнуто до відповідальності в разі з’ясування його вини.

Андрій Репінський, голова правління ГО "Наш дімКорчувате", заявив, що в разі ігнорування вимог громадськості щодо відновлення заказника на Жуковому острові у повному обсязі територіальна громада Києва вдасться до радикальних заходів, такі, як перекриття доріг. Іншою серйозною проблемою району, що може спровокувати радикальні дії мешканців, є звалище сміття поблизу села Пирогів. За словами Репінського, останні події – програш в суді прокуратури м. Києва справи щодо Жукового острова, знищення дерев біля острова Водників – свідчать про необхідність якнайскоріших дій громадськості.      

Всі небайдужі, які хочуть залучитися до порятунку острова, можуть звертатися до Репінського за тел. 229-93-27.

Довідка. 22.08.2007 цим рішенням Київська міська рада скоротила площу заказника "Острів Жуків", що існував у м. Києві ще з 1999 року з 1630 га до 196 га, тобто в дев’ять разів. Після скорочення площі Заказника, вся його територія, що втратила природно-заповідний статус, була роздана під житлову та іншу забудову. Це рішення стало найбільшим земельним скандалом 2007-2008 років і першим земельним рішенням Київради, яке за останні кілька років було оскаржено Прокуратурою м. Києва в суді. Збереження заказника "Острів Жуків" також фігурувало в програмах більшості основних кандидатів до Київради на виборах 25 травня 2008 р.

3 червня 2008 року, у Господарському суді м. Києва завершився розгляд позову заступника прокурора м. Києва "Про визнання недійсним рішення Київради №162/1996 від 22 серпня 2007 року "Про питання створення ландшафтного заказника місцевого значення "Жуків острів". Суд відхилив задоволення позовних  вимог у повному обсязі.

На Жуковому острові почалася вирубка дерев

На Жуковому острові почалася вирубка дерев

На Жуковому острові почалася вирубка дерев

На Жуковому острові почалася вирубка дерев

На Жуковому острові почалася вирубка дерев

На Жуковому острові почалася вирубка дерев

На Жуковому острові почалася вирубка дерев