Дітям-інвалідам Шевченківського району подарують комп’ютери

368
Дітям-інвалідам Шевченківського району подарують комп’ютери

З вересня у Шевченківському районі стартує програма "Доступний Інтернет". В її рамках передбачено надання безкоштовного або пільгового доступу до мережі Інтернет у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також інвалідам. Програма розпочнеться з вручення 70 комп’ютерів дітям-інвалідам з багатодітних та малозабезпечених сімей. Про це "КИЯНАМ" повідомили у прес-службі КМДА.

На даний момент у Шевченківському районі офіційно зареєстровано близько 15 тисяч інвалідів, третина з них – люди передпенсійного віку.

Нагадаємо, київська влада активно займається питанням інформатизації столичної освіти. На 2008 рік у міському бюджеті передбачено 17,1 млн. грн. на впровадження в систему освіти сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Як повідомив заступник голови КМДА Віталій Журавський, за ці кошти для київських шкіл придбають 82 навчальних комп’ютерних комплекси; 137 інтерактивних комплексів (інтерактивна дошка, комп’ютер, проектор); 37 мобільних лекційних комплексів  (проектор, ноутбук, екран); 16 ноутбуків; 231 автоматизоване робоче місце (комп’ютер, багатофункціональний пристрій); обладнання для двох сучасних конференц зали; 100 ламп до проекторів із заміною та чисткою.

Видео дня

На початок 2008 року в середньому по Києву кількість учнів на 1 комп’ютер зменшилась з 25 до 23 учнів. Це є найкращий показник серед інших міст України щодо забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасною комп’ютерною технікою, і столична влада наразі посилено працює над покращенням цього показника.

Також вирішується проблема старіння парку наявної комп’ютерної техніки. Так на сьогодні у закладах освіти Києва є 813 навчальних комп’ютерних комплексів (НКК) з них 30% комп’ютерів встановлені до 2001 року. Для вирішення цієї проблеми у 2008 році заплановано придбати 82 НКК для оновлення парку техніки.

"Ми плануємо створити в районах Методичні центри інформатизації освіти, які, крім сервісного обслуговування (власними силами або за угодами з комп’ютерними фірмами), проводили б методичний супровід впровадження інформаційних технологій в навчально-виховний процес та в управлінську діяльність закладів та установ освіти", – зазначив Віталій Журавський.

За словами заступника голови КМДА, подібний центр створений  при управлінні освіти Оболонського району. Також, враховуючи важливість ефективного використання інформаційних технологій у навчальному процесі, планується введення посади заступника директора школи з інформатизації.