УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Києві ліквідовано конвертаційні центри

345
У Києві ліквідовано конвертаційні центри

В результаті спецоперації працівники Управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС України в Києві спільно з ГУБОЗ МВС України викрили у столиці потужні конвертаційні центри. За два роки зловмисникам вдалося прокрутили через рахунки спеціально створених фіктивних фірм понад 2 млрд. грн. Середньомісячний валовий дохід підприємств задіяних у схемах з незаконної конвертації коштів складав понад 100 млн. грн.

За даними оперативників, послугами ліквідованих конвертцентрів скористалося майже 300 державних та комерційних підприємств, в тому числі кілька відомих вищих навчальних закладів, а також ЗМІ, зокрема низка телекомпаній.

Під час спецоперації убозівці затримали трьох учасників злочинної групи, зокрема, організатора, який контролював надходження коштів на рахунки фірм, задіяних у схемах, їхній перерозподіл та одержання незаконно переведених готівкою коштів в банках Києва, зокрема, в банку "Європейський".

Під час обшуків правоохоронці вилучили документи незаконної фінансово-господарської діяльності фіктивних бізнес-структур, печатки, оргтехніку, а також майже 5 млн. грн. готівкою.

Голосіївським райвідділом внутрішніх справ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.358 Кримінального кодексу України (підробка документів, штампів, печаток). Вирішується питання щодо порушення справ за ознаками злочинів, передбачених ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ст. 209 (легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом). Про це "КИЯНАМ" повідомили у прес-службі ГУБОЗ МВС.