Влада обіцяє припинити забудову заказника

537
Влада обіцяє припинити забудову заказника

Київрада затвердила межі ландшафтного заказника місцевого значення "Жуків острів" площею 196 га, тим самим заборонивши будь-яке будівництво на його території. За інформацією начальника Головного управління земельних ресурсів Анатолія Муховикова, раніше таких чітких охоронних кордонів не було: до них необґрунтовано зараховували навіть сільськогосподарські угіддя. Причому дискусії з приводу встановлення чітких кордонів заказника тривали майже 12 років. За словами Анатолія Муховикова, при потуранні колишньої міської влади близько 700 га Жукова острова вже забудували, тож якби не нинішнє принципове рішення Київради, кияни могли б взагалі втратити цю заповідну зону.

Видео дня

Схему меж "Жукова острова" розробило КО "Центр містобудування та архітектури" у складі детального плану території острова Жуків. Цей план мають винести на розгляд сесії Київради до жовтня нинішнього року. Названий проект уже схвалила архітектурно-містобудівна рада при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища. Отримано й відповідну еколого-містобудівну оцінку території.

Отже, острів упорядкують і зроблять доступним для туристів. У заповідній зоні навіть заборонять збирати польові квіти. Тут зроблять Музей флори і фауни. Тунель, прокладений ще за часів Великої Вітчизняної війни, планують перетворити на один із експонатів іншого музею – "Дніпровські укріплення". У буферній частині Жукова острова зроблять низку спортивних баз та санаторіїв, яхт-клуби, готель і ресторани. Разом із тим за межі заказника винесуть судноремонтний завод та військове містечко. Про це "КИЯНАМ" повідомили у прес-службі КМДА.