УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Києві затримали банду чеченських боєвиків-рекетирів

345
У Києві затримали банду чеченських боєвиків-рекетирів

Уродженці Грозного у Києві спеціалізувалися на здирництві та пограбуваннях авто. Очолював гурт гастролерів мешканець столиці на ім’я Імран.

У кримінальній бригаді, якій правоохоронці висувають звинувачення у здирництві, було 7 осіб. За даними міліції, угруповання рекетирів вирізнялося жорсткою дисципліною та внутрішньою субординацією.

Найстаршому з підозрюваних 39 років, наймолодшому – 25. У Києві ця бригада "наїжджала" на підприємців. Вимагали гроші або забирали автомобілі.

Вадим Матвійчик, заст. керівника відділу УБОЗ ГУ МВС України в м. Києві: "З початку року до нас надходила інформація про те, що в Києві діє таке міжнародне організоване злочинне угруповання, яке займається злочинами насильницької спрямованості. Це незаконне заволодіння автотранспортом, пограбуваннями, вимагання та інші тяжкі злочини".

Шестеро з підозрюваних – уродженці Грозного та передмість чеченської столиці, сьомий – бригадир – громадянин України. Під час затримання члени угруповання вчинили міліціянтам опір.

Оперативний співробітник УБОЗ ГУ МВС України в м. Києві: "Они безбашенные, дерзкие. У них выраженное чувство лидерства. Типа они лучшие и очень наглые. Некоторые из них реально воевали, некоторые служили в армии, были в горячих точках. Это люди видавшие смерть, и знающие, что такое оружие. Встретить ночью такого, когда он попросит сигарету - часы отдашь, из-за одного внешнего вида".

Гастролерів затримали після звернення до міліції одного з підприємців. Правоохоронці знали, що рекетири погрожували бізнесменові ножем. Рекетири вимагали в чоловіка машину вартістю 20 тисяч доларів.

Вадим Матвійчик, заст. керівника відділу УБОЗ ГУ МВС України в м. Києві: "Це особа на ім’я Іран. Вона лідер і мозок даного угруповання. Він, а також інші члени угруповання, – спортсмени-борці".

Наразі затриманим гастролерам інкримінують скоєння злочинів одразу кількома статтями карного кодексу. За фактом здирництва правоохоронці порушили кримінальну справу, повідомляє НТН.