Обласні перевізники погрожують страйком

186
Обласні перевізники погрожують страйком

У разі невиконання вимог, висунених Київською обласною організацією роботодавців перевізників облради, 22 травня області загрожує масштабний страйк транспортників. На думку перевізників, дії окремих депутатів загрожують знищенням галузі пасажирських перевезень. Учора голова організації Сергій Гончарук повідомив, що нелегітимний конкурсний комітет забирає рейси у досвідчених перевізників та віддає їх компаніям наближених осіб.

Видео дня

Сергій Гончарук розповів, що обласна рада незаконно доручила підготовку проведення конкурсу з пасажирських перевезень в області новоствореному комунальному підприємству "Київоблпассервіс", яке не має права на таку діяльність ні за статутом, ні за нормативними вимогами. Крім того, було змінено склад конкурсного комітету, з якого вивели усіх представників громадських організацій, що теж є порушенням закону.

Натомість до конкурсного комітету ввели генерального директора КП "Київоблпассервіс" та його заступника. "У комітеті працюють чиновники та їхні підлеглі. Про яку об’єктивність може йти мова",— вважає Сергій Гончарук. 23 березня цього року провели конкурс з перевезень у Вишгородському напрямку. "Майже 50 рейсів "відібрали" у перевізників, які працювали на цьому напрямку роками, і передали приватному підприємцю Кирилові Клименку, який, між іншим, подав на конкурс фальшиві документи",— розповів голова обласної організації роботодавців перевізників.

"Київоблпассервіс", за словами пана Гончарука, планує ввести маркування транспортних засобів, за що з одного автомобіля перевізник мусить заплатити 15 гривень на день. "Такі дії є незаконними, адже даний платіж не передбачений законодавством",— зазначив Сергій Гончарук. Раніше за участь у конкурсі перевізник сплачував фіксовану суму, сьогодні ж ця сума множиться на кількість рейсів, пакет яких виносять на конкурс. "Якщо в пакеті 30 рейсів, то й платити учасник конкурсу мусить набагато більше. Компенсувати збитки перевізникам пропонують за рахунок підвищення цін для пасажирів",— пояснив Сергій Гончарук. "Ми зверталися до обласної адміністрації з проханням вирішити проблему, однак таке враження, ніби перевізники стали розмінною картою у домовленостях адміністрації та облради.

22 травня ми проведемо чергову нараду, після якої висунемо ряд вимог до влади. Якщо їх проігнорують, перевізники Київщини оголосять страйк та пікетуватимуть обласну раду",— сказав пан Гончарук.

Голова постійної комісії з питань транспорту, зв’язку та інформатики, який зокрема є заступником голови конкурсного комітету, Микола Нощенко висловив своє здивування заявами перевізників. "Чесно, не знаю, що це за нова група перевізників. Ми провели переговори з перевізниками, і переді мною протокол домовленостей про взаєморозуміння",— сказав голова комісії. За його словами, серед домовленостей між перевізниками та обласною радою і адміністрацією є пункт про те, що до конкурсного комітету залучать 3 представників від перевізників. "Ми не проти цього і готові врахувати всі зауваження перевізників, які є в межах закону. Хотілося б, щоб до комітету вони делегували фахівців, а не просто зацікавлених осіб",— зазначив пан Нощенко. Він назвав безпідставними заяви про незаконність проведеного конкурсу і запевнив, що його провели з дотриманням усіх норм. "Київоблпассервіс" створений для того, щоб навести порядок у перевезеннях у області. Необхідно провести аналіз і домогтися збалансування, щоб перевізники не билися за вигідні маршрути, не думаючи про людей у віддалених селах",— пояснив Микола Нощенко. На його думку, гучні протести виникли через те, що депутати наступили на "тіньову економіку" перевезень, яка десятиліття працювала безконтрольно.

Ігор СВАЧІЙ, "Хрещатик"