newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Комісія Безпалого так і не дошукалася правди

294
Комісія Безпалого так і не дошукалася правди

У Київраді 7 грудня відбулися не спонтанні сутички депутатів, а сплановане побиття. Про це, звітуючи перед парламентарями, сказав на сесії Верховної Ради України голова тимчасової слідчої комісії у справі побиття депутатів Київради Борис Безпалий.

Видео дня

Пан Безпалий нагадав, що 7 грудня до сесійної зали Київради "безперешкодно потрапили невстановлені особи з нагрудними знаками, схожими на знаки депутатів районних рад", учинили бійку з депутатами від опозиції, а потім безперешкодно "вийшли з адміністративного приміщення Київради і Київської міської держадміністрації". В результаті два депутата-БЮТівця – Наумко і Бригинець – дістали тілесні ушкодження, внаслідок яких постраждалих довелося госпіталізувати.

Шевченківське районне відділення внутрішніх справ, до якого надійшов сигнал про сутичку, порушило кримінальну справу (за статтею "хуліганство"), а наступного дня, за інформацією Безпалого, справу до провадження було прийнято слідчим Головного управління МВС в м. Києві, тобто передано на міський рівень.

"Враховуючи резонансність справи і зволікання у її розслідуванні, комісія (Верховної Ради, – ред.) 8 лютого звернулась до генерального прокурора Медведька та міністра внутрішніх справ Цушка з проханням взяти під особистий контроль розслідування цієї кримінальної справи. 3 березня надійшла відповідь від заступника генпрокурора Пшонки, що по справі проведено низку слідчих дій, призначено судмедекспертизи. Однак злочин залишається нерозкритим", – сказав Безпалий.

При цьому заступник генпрокурора зазначає, що у розслідуванні допущено зволікання і неповноту, тому справу направлено для подальшого розслідування до МВС.

Задіяння найвищого керівництва Генпрокуратури та МВС Борис Безпалий пояснив так: "Безумовно, кожен працівник міліції хоче того, щоб злочинець опинився на лаві підсудних". Проте, за словами голови слідчої комісії, оскільки побиття депутатів Київради було сплановано, є посадовці, насамперед у Київській держадміністрації, які прикладуть максимум зусиль для того, аби вплинути на розгляд справи.

Тому комісія й наполягла на передачі матеріалів справи на найвищий рівень, оскільки "цей рівень є найменш податливим до тиску" – зазначив Безпалий.

Крім того, депутат підкреслив: протистояння у Київраді і подальше побиття депутатів було спричинено спробою київського міського голови Леоніда Черновецького та його прибічників, по-перше, підвищити у столиці тарифи на ЖКГ, а по-друге, непрозорими діями влади, пов’язаними з додатковою емісією цінних паперів банку "Хрещатик" і спробою незаконної приватизації КП "Київенергохолдинг" та "Київхліб".

Тому Борис Безпалий попросив Верховну Раду своєю постановою розширити повноваження слідчої комісії. І надати цій комісії право розглянути законність дій щодо банку "Хрещатик" та підприємств "Київенергохолдинг" і "Київхліб".

Голова Верховної Ради Олександр Мороз відмовився розширити повноваження комісії, пославшись на надмірну "широту формулювання". Утім, доповідь Безпалого була заслухана, а запропонований комісією проект щодо контролю за розслідуванням на найвищому рівні і розширення повноважень було прийнято за основу з вимогою подальшого доопрацювання.

Тим часом, член фракції СПУ Степан Бульба звинуватив членів комісії у тому, що з самого початку їхня діяльність не була спрямована на те, щоб виявити причини порушення Конституції і побиття депутатів Київради. Бульба звинуватив народних депутатів – членів БЮТу "та деяких інших" - у тому, що вони "спричинили бійку, і, користуючись депутатською недоторканністю, унеможливлювали роботу київського представницького органу".

Степан Бульба заявив, що він зрозумів мету згаданих народних депутатів: це "параліч роботи Київради, збурення суспільства під гаслами боротьби за інтереси людей". "В даному випадку використана проблема комунальних тарифів", – зробив "відкриття" пан Бульба. І додав: "В Україні справді кризи немає, а є ті, хто її добиваються".

А от представник Партії регіонів України Кисельов у своєму виступі наголосив, що партія до обрання київським міським головою Леоніда Черновецького жодного відношення не має. Він нагадав, що пан Черновецький спочатку пройшов до ВР за списками "Нашої України". І тепер, за його словами, напругу у місцевих радах, зокрема у Київській, створюють "помаранчеві депутати".

В результаті депутат Кисельов запропонував "прийняти до відома звіт комісії, а діяльність комісії припинити". Причини для прийняття такого рішення депутат не пояснив. Цю думку продовжив і представник фракції КПУ Петро Цибенко. Він ще раз нагадав про "нашоукраїнськість" Черновецького і запитав, хто складає більшість серед депутатів Київради?

Виявляється, "це представники того ж самого "помаранчевого табору", тобто "Наша Україна" та Блок Юлії Тимошенко, які є нині у складі так званої об’єднаної опозиції". Тому, на його думку, бійки в сесійній залі Київради – це "внутрісімейні розборки".

Щоправда, пропозиція про припинення діяльності тимчасової слідчої комісії на голосування не була поставлена. Більше того, спікер ще раз попросив народних обранців звернути увагу на недопустимість втручання у діяльність рад будь-якого рівня.

"КИЯНИ"