УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Життя маленьких дітлахів під загрозою

312
Життя маленьких дітлахів під загрозою

На утримання Української дитячої спеціалізованої лікарні  востаннє держава виділила 10 мільйонів гривень, а це – лише 40% від потрібної суми.

Видео дня

Медикаменти та майстерність медиків лікарні нині на високому рівні, а от умови – гіршого й уявити важко. Стерильності тут досягти практично – неможливо. Сірі запліснявілі стіни, зачовгана паркетна підлога, і маленькі знесилені тільця - у відділення онкогематології  стороннім вхід заборонено.  Замкнені від світу щонайменше на пів року  – маленькі  пацієнти  разом з мамами побутові умови влаштовують практично самотужки. Єдина туалетна кімната на відділення – теж розкіш, повідомляє ТРК "Київ".

Малюнки на стінах у палаті Оленки зробила її попередниця. Дівчинка хотіла розфарбувати одноманітне, болюче життя – до клаптика. Не встигла. Мама Оленки каже, що дитину доконала грибкова інфекція. Це у відділенні – один з найнебезпечніших ворогів ослабленого після хіміотерапії дитячого організму.

Спеціалізована лікарня повністю на державному утриманні. Роками вже практикується часткове її фінансування. Дороговартісні медикаменти, та такі-сякі харчі у 1000 пацієнтів на добу ще є, а от про бинти, систему, аспірин - тут уже давно не заїкаються. Переписка адміністрації лікарні з МОЗом про терміновий ремонт приміщень сягає кількох томів.

Завдяки цільовій допомозі Верховної Ради та благодійників, адміністрація лікарні самотужки  розпочала реконструкцію відділення. Та кошти скінчилися ще пів року тому. Будівництво восьми нових палат завмерло.