УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Анонімки писати мастаки, а забити цвях в під’їзді ніколи

585
Анонімки писати мастаки, а забити цвях в під’їзді ніколи

Ось такими словами охарактеризували ситуацію, що склалася в одному з під’їздів будинку № 37 по вул. Бакинській, працівники ЖЕКу.

Дев’ятому під’їзду справді не пощастило. В інших – усе більш-менш нормально, люди як люди живуть. А тут?  На час наших відвідин – скрізь чисто, прибрано. Однак ліфт скоріше схожий на якусь примару з фільму жахів. Обсмалений, обпалений, обписаний ледь не усіма мовами світу... Та ще й працює через два дні на третій. Про це говорили мешканці, які справедливо висловлювали обурення цією обставиною не тільки мені, а й представникам ЖЕКу, скаржилися й в інші інстанції, зокрема зверталися до органів місцевої влади з проханням замінити його, бо ремонту він уже не підлягає.

- Нашому будинку вже 36 років. І ліфту стільки ж, - розповів мешканець під’їзду, ветеран війни та праці Іван Лемешко. – Він уже виробив своє, але якось функціонував. Та коли рік тому його „обікрали”, почав дуже часто ламатися.

- До того ж мешканці часто перевантажують ліфт, перевозячи меблі та різні громіздкі речі, - доповнюють Івана Олександровича двірники Галина Оніщук та Віра Логвиненко. – Діти та молодь часто бешкетують і ламають ліфт, псують інше майно. Вхідні двері ми цієї весни пофарбували, а ось подивіться – уже  обмальовані та обписані. І сьогодні вночі дві шибки в під’їзді вибито...  І ніхто зауваження їм не робить, не кажучи вже про те, щоб самому вийти та хоч цвях забити, чи щось полагодити. Добре, що наш двірник Валентин Гурківський на усі руки майстер: може сам будь що полагодити. Він у нас і за косаря, і за столяра, і за маляра, і за муляра...

Двірники на той час якраз обходили свої „володіння” та записували, що й де треба зробити. Вони сумно констатували, що цьому та ще десятому під’їзду не пощастило з жильцями. І діти тут бешкетують, і ліфти в найгіршому стані. Не раз мешканці зверталися до дільничного з проханням  приструнити дітей. Але той порадив їм звернутися до їхніх батьків...

Коло замкнулося. Обурені мешканці, і не тільки цього під’їзду чи будинку, часто-густо лобіюють свої інтереси, вимагаючи заміни ліфта, поліпшення інших умов проживання. І навіть слухати не хочуть про якісь свої зобов’язання по утриманню житла і місць громадського користування в належному стані. Як і про безліч інших проблем, які накопичилися в житлово-комунальному господарстві і потребують нагального вирішення та значних коштів.

Так, ліфт на сьогодні надто дороге задоволення. Вартість його заміни складає понад 100 тис. грн. Їх у житловому фонді району майже 1300. І більшість з них не може похвалитися новизною. Тому при Комунальному підприємстві по утриманню житлового господарства району створено спеціальну дільницю з технічного обслуговування та ремонту ліфтів.

У минулому році за програмою „Твій дім, твоє подвір’я” виконана модернізація 18 ліфтів та виконано ремонт двох, які не підлягали відновленню після пожежі. У цьому році передбачено виконати модернізацію 20, що обійдеться більш як в 1,2 млн. грн.

У Шевченківському районі діє загальноміська “Перспективна програма заміни та модернізації морально застарілих та фізично зношених ліфтів, що відпрацювали 25 і більше років”, розрахована на 2006-2010 роки. Нею передбачена заміна за цей період 672 ліфтів майже на 150 млн. грн. У цьому році цією програмою передбачена заміна у Шевченківському районі 38 ліфтів на суму 7,7 млн. грн. за кошти Київської міської державної адміністрації.

Ймовірно, що й цей ліфт врешті-решт замінять. Та де гарантія, що й новий не спіткає сумна доля його попередника, якщо жильці не поміняють свого  ставлення до комунального майна.

234-85-40 Надія Суходольська

Фото автора