УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

З Днем Європи киян привітають Леонід Черновецький та Борис Тарасюк

318
З Днем Європи киян привітають Леонід Черновецький та Борис Тарасюк

У суботу, 20 травня, Київ уже вчетверте відзначить День Європи. До всіх урочистостей, що відбуватимуться на майдані Незалежності, та Хрещатику; столиця готова. Єдине, що непокоїло представників Єврокомісії в нашій державі, — подовження концерту за участю європейських та українських зірок, який планували завершити о дев'ятій вечора, на одну годину. З цим проханням голова представництва Єврокомісії Ієн Боуг звернувся позавчора до столичного мера Леоніда Черновецького. Леонід Михайлович вирішив проблему миттєво, зауваживши: за законом в Україні можна галасувати до 23-ї. Потім черга просити про послугу була за Київським міським головою.

Видео дня

— Ідея щодо об'єднання європейських націй — близька українцям,— наголосив Леонід Черновецький.— Сподіваюся, наша держава з часом теж стане повноправним представником ЄС. Ми цього достойні. Тож прошу переказати керівництву Єврокомісії, що Київ готовий до співпраці зі Спільнотою, а у столиці України живуть справжні європейці.

Під час зустрічі Леонід Михайлович представив панові Боугу депутата Київради В'ячеслава Супруненка як куратора Дня Європи. А Ієн Боуг познайомив міського голову зі своїм радником Аньєс Шуберт, котра вже вчетверте організовує це свято в нашій столиці і може вважатися ветераном Дня Європи". Пан Боуг подякував міській владі за підтримку заходу й пожартував: забезпечення успіху цієї акції тепер винятково у компетенції погоди.Програма Днів Європи у Києві вже відома: з 11-ї години на Хрещатику працюватиме європейське містечко, яке розіб'ють двадцять сім країн — представників ЄС. Урочисту церемонію відкриття заплановано на вісімнадцяту годину. На майдані з Незалежності киян та гостей міста привітають зі святом столичний мер Леонід Черновецький та виконувач обов'язків міністра закордонних справ України Борис Тарасюк. До слова, День Європи не обтяжить міську скарбницю: 99 відсотків фінансування бере на себе Європейська комісія. Решту — йдеться про комунальні послуги, тобто вивіз сміття та прибирання території, на якій відбуватиметься свято, — візьме на себе Київ  

Ірина СИВАШОВА "Хрещатик"