УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Алексей Павловский
Алексей Павловский
Эксперт по общественному порядку, ведущий программы "Надзвичайне. LIVE" на LIVE

Блог | Самые популярные "разводы" в интернете: как не стать жертвой мошенников

Самые популярные 'разводы' в интернете: как не стать жертвой мошенников

Бизнес, построенный на доверчивости и безопасности пользователей интернета и социальных сетей, растет прямо пропорционально развитию интернет-технологий. Что только не придумывают злоумышленники, чтобы нажиться на очередной жертве. Так на что обращать внимание, чтобы не пойматься на крючок очередной интернет-аферы?

Видео дня

Далее текст на языке оригинала

  1. Останнім часом великої популярності серед злочинців набрала схема, пов'язана з покупками через Інтернет.

Значно занижена вартість товару та повна або часткова передоплата. Це те, що має вас одразу насторожити. Після переведення коштів на рахунок інтернет-продавця, товар можна так і не отримати. А надважливе правило покупок в Інтернеті – передоплату вносьте тільки перевірним продавцям, з іншими оплачуйте товар після отримання.

  1. Під приводом оплати вашого товару шахрай може намагатися дізнатись усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможе зняти гроші з вашого рахунку.

Щоб уберегти себе від збитків, необхідно запам’ятати просте правило: для оплати на вашу картку, якщо ви продавець, покупцю достатньо знати номер з 16 цифр вашої картки, в жодному разі не повідомляйте строк дії картки та СVV код.

  1. Ще один популярний і небезпечний вид інтернет афер - Фішинг.

Основна його мета отримання доступу до вашої банківської карти. Наприклад, зловмисник може надіслати вам електронний лист, який виглядатиме так, неначе його відправлено з вашого банку, щоб ви надали інформацію про свій банківський рахунок.

Аби уберегтися ні в якому разі не натискайте посилання та не надавайте особисту інформацію, доки не переконаєтеся, що лист справжній.

  1. Ви виграли цінний приз.

"Фейкові" розіграші з цінними призами схема досить популярна в соціальних мережах. До слова Вам може прийти повідомлення, що ви стали призером розіграш. А приз ви можете отримати буквально зараз, проте необхідно оплатити невелику суму за доставку, митне оформлення, комісію тощо. Сума оплати зазвичай незначна, значно менша вартості призу та є маленьке але… здійснивши передоплату, жодного призу ви не отримаєте.

  1. Ну і наостанок - віруси-вимагачі

Найчастіше вони чекають своїх жертв на різноманітних пікантних сайтах.

"Підхопивши" такий вірус користувач виявляє, що частина файлів на його гаджеті не відкривається та змінила своє розширення та назву. На моніторі чи екрані починає з’являтися повідомлення із вимаганням сплатити певну суму за декодер. Проте, навіть заплативши затребуване, назад свою інформацію ви вже не отримаєте: процес дешифрування дуже складний і тривалий, а шахраї зазвичай ними не заморочуються.

Будьте розбірливими в мережі, не відвідуйте сумнівні сайти, встановіть сучасне і надійне антивірусне забезпечення. Регулярно завантажуйте важливу для вас інформацію в хмару чи на зовнішні носії.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...