Пенсия судьи в 45 раз больше минимальной пенсии: пенсионеров поделили на два сорта

1 минута
29,3 т.
Пенсии в Украине

Журналисты сравнили пенсии граждан Украины в январе 2021 и январе 2022 года на основании материалов Пенсионного фонда .

Как следует из этих данных, средняя пенсия (с учетом выплат всем категориям) выросла с 2 859 до 3 944 гривен . Однако, если мы будем рассматривать только те пенсионеров, которые получают пенсии, как правило, сумма будет значительно ниже. Напомню , что минимальная пенсия на 1 января 2022 года составляет 1934 гривни.

Далее текст на языке оригинала

В той же час середня пенсія судді збільшилася із 67 961 до 90 822 гривень.

Видео дня

Таким чином, середня пенсія судді у 45 РАЗІВ більша за мінімальну пенсію та в 23 РАЗИ більше за середню пенсію інших пенсіонерів.

Нагадаю, що ЕЛІТНІ ПЕНСІЇ СУДДІВ були закріплено в Законі "Про судоустрій і статус суддів" від 2010 року, де було закріплено розмір довічного грошового утримання в сумі 80 відсотків суддівської винагороди. Ця суддівська пенсія може збільшуватися, але не повинна перевищувати 90 відсотків суддівської винагороди.

Суттєвим кроком до узаконення ЕЛІТНИХ ПЕНСІЙ стало ухвалення змін до Конституції України від 2 червня 2016 року, де в статті 130 було передбачено, що "Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій".

Згодом, 6 грудня 2016 року нова редакція Закону "Про судоустрій і статус суддів" зберіг норму про щомісячне довічне грошове утримання судді складає щонайменше 80 відсотків суддівської винагороди. Проте для частини суддів введено умову для отримання такої елітної пенсії у вигляді проходження кваліфікованого оцінювання.

Однак, у рішенні Конституційного Суду від 18.02 2020 року за поданням Верховного Суду визнано неконституційним будь-які умови для нарахування особливих ЕЛІТНИХ пенсій.

Таким чином, нині остаточно узаконено особливий ЕЛІТНИЙ характер пенсій суддів, що НЕСПРАВЕДЛИВО розділило всіх пенсіонерів на ДВА СОРТИ.

І такий стан речей, як мінімум, ПРЯМО СУПЕРЕЧИТЬ змісту та приписам СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ, яка проголошена статтею 1 Конституції України.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...