Кремль будет на коне недолго: время играет на Пекин

2 минуты
61,2 т.
Кремль будет на коне недолго: время играет на Пекин

Президент Казахстана на саммите ОДКБ заявил о полном возобновлении порядка в стране. А Владимир Путин сказал, что на территории стран ОДКБ не допустят реализовать "цветные революции".

Далее текст на языке оригинала

Стало бути безпрецедентна авантюра з використанням військ ОДКБ для придушення протестів вдалася, альянс перетворився на дієздатний інструмент із захисту авторитарних режимів у колишніх радянських республіках при повному контролі Москви – нову версію Організації Варшавського договору (ОВД), яка в 1968-му році успішно призупинила спробу реформ у Чехословаччині. А ось чи посилюють або послаблюють сьогоднішні події Кремль в момент переговорів з Вашингтоном у Женеві? Швидше перше, бо хоча політична криза в Казахстані, за прикладом Білорусі, несе в собі ризики для Путіна як автократа і вимагає активного втручання, але й дає можливості зміцнити вплив Росії в багатому на ресурси й різного роду інфраструктуру Казахстані, всієй Центральній Азії та на глобальному рівні, тим паче, що ситуація стабілізувалася саме невдовзі після прибуття російських військовослужбовців.

Видео дня

Сам Казахстан тепер стане набагато менш багатовекторним у своїй зовнішній політиці, яка традиційно спиралася на балансування між Росією і Китаєм, а також Заходом. Окрім іншого, Москва обов’язкового продавлюватиме поглиблення інтеграції з Казахстаном, перш за все, в енергетичній сфері задля покращення позицій російських компаній на динамічному азійському газовому ринку. І про можливість розміщення в Центральній Азії військових баз США, чого Вашингтон намагався досягти ще минулого року на тлі виходу американських солдатів з Афганістану, можна точно забути. Абсолютно райдужна картина для Кремля? Не зовсім, адже Москві стане складніше уникати конкуренції із значно більш багатим Пекіном, своїм головним стратегічним партнером, на якого припадає близько 17% нафти, що видобувається в Казахстані, порівняно з 3% Росії. Крім того, загальний обсяг торгівлі Казахстану з Китаєм вдвічі перевищує обсяг торгівлі Казахстану з Росією. У найближчому майбутньому, в контексті ситуації в Казахстані, Москва буде на коні, однак в довгостроковій перспективі час грає на швидкозростаючий Пекін і проти незмінних авторитарних правителів у пострадянських державах.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...