УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Найкращі ляпи президентської кампанії в США

1,4 т.
Найкращі ляпи президентської кампанії в США

Пропонуємо до вашої уваги найбільш смішні "ляпи" цьогорічної президентської кампанії в США. Даруйте, але зберегти баланс не вдалось, найчастіше яскравими висловлюваннями радували представники Республіканської партії. Лише віце-президент США Джон Байден своїми обмовками не раз ставив Демократичну партію і особисто президента США Барака Обаму у незручне становище.

Під час республіканських праймеріз губернатор Техасу Рік Перрі назвав президента Туреччини терористом і закликав виключити цю країну з НАТО: "Туреччиною керують ті, кого більшість вважає ісламськими терористами".

А іншого кандидата, сенатора Мішель Бахман ніхто не повідомив, що СССР розпався понад 20 років тому. "Вони спостерігають за розвитком Китаю, Індії, Радянського Союзу і наші військові витрати ростуть", - заявила Бахман в ході дебатів кандидатів від Республіканської партії.

Відзначилась також Бахман на вшануванні дня смерті Елвіса Преслі, закликавши аудиторію: "Давайте сьогодні скажемо Елвісу Преслі "З днем народження!"".

Барак Обама: "Коли я зустрічаюсь з світовими лідерами…де б то не було в Європі, чи тут в Азії". В той момент Обама перебував на Гаваях, які політично є частиною США, а географічно - Полінезії. Оскільки Обама народився на Гаваях, можна було б очікувати, що він це знає.

Віце-президент Джо Байден: "Де це написано, що ми не можемо зберігати лідерство у виробництві автомобілів у 20 столітті?" Як відмітили коментатори, можливо, у 20 столітті США могли стати лідером, але зараз уже 21.

Під час виступу в штаті Огайо Байден заявив: "Тут, в Айові ...". А у Вірджинії звернувся до присутніх із закликом: "Ми можемо виграти, Північна Кароліна".

Як виявилось, географію Мітт Ромні у школі погано вивчив. В ході теледебатів з Обамою, присвяченних питанням зовнішньої політики, Ромні заявив: "Сирія – чудова можливість для нас, адже їй належить важлива роль на Близькому Сході, особливо зараз. Сирія – єдиний союзник Ірану в арабському світі. Це – його вихід у море."

Геополітика теж не належить до сильних сторін Ромні. Під час відвідин Ізраїлю він шокував палестинців фразою: "Надзвичайно зворушливий досвід – побувати в Єрусалимі, столиці Ізраїлю."

"Корпорації – це люди, мій друже ... звичайно, це люди. Всі гроші, які заробляють корпорації, у кінцевому рахунку потрапляють до людей. А куди ви думаєте вони йдуть? В чиї кишені? Кишені людей, людських істот", - так Ромні відповів на питання, чи не потрібно підвищити податки для корпорацій, щоб збалансувати бюджет.

"Якщо в літаку виникла пожежа, то ви не маєте куди подітись - і ви не можете дістати кисень ззовні літака, тому що вікна не відкриваються. Я не знаю, чому вони не відкриваються. Це справжня проблема", - Ромні припустив, що це добра ідея відкрити вікно на висоті 35 000 футів.

"Мені подобається, що я можу звільнити людей, які надають мені послуги" - трішки невдало підібрав слова Ромні для пояснення, чому він виступає за право споживача самостійно обирати собі медичне страхування.

"Ставши президентом, я створю 12 мільйонів нових робочих місць", - сказав Ромні в ході других президентських дебатів. А вже через 45 хвилин вперто доводив: "Уряд не створює робочі місця. Уряд не створює робочі місця".

"Я вірю в Америку, де мільйони американців вірять в Америку, це Америка, в яку вірять мільйони американців. Цю Америку я люблю".

"Приєднуйтесь до мене у привітанні наступного президента Сполучених Штатів, Пола Райана", - так Мітт Ромні 11 серпня представив публіці свого кандидата у віце-президенти.

"Я думаю, найкраща відповідь буде: як можна менше", - відповів Ромні на питання, що він одягає, лягаючи спати.

"Коли ви виголошуєте промову, ви не слідкуєте за довгим списком, ви говорите про речі, які вважаєте важливими", - заявив Ромні, коли його запитали, чому в своєму виступі на національному з’їздів Республіканської партії він не згадав американські війська.

"Ми маємо президента, який, я думаю, хороший хлопець, але здається він провів забагато часу в Гарварді", - пояснив Ромні, який отримав два наукові ступені в Гарварді.

"Я точно не пам’ятаю, що я сказав, але я буду відстоювати те, що я сказав, що б це не було", - запевняв Ромні журналістів.

Головним жартом кампанії можна вважати знаменитий інцидент "собака-на-даху". Ромні необачно розповів, як в 1983 році під час сімейної поїздки з Бостона в Онтаріо він прив’язав контейнер для перевезення домашніх тварин до даху автомобіля. Слід уточнити, що в контейнері знаходилась собака сімейства Ромні, Шеймус. Інцидент отримав широкий розголос у ЗМІ. А штаб Обами створив рекламу про "благородного" Ромні, який дає змогу своїй собаці "відчувати подих вітру", в той час як улюбленець Обами змушений терпіти соціалістичні знущання всередині автомобіля.