УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Павел Рудяков
Павел Рудяков
Експерт, директор інформаційно-аналітичного центру "Перспектива"

Блог | Яких змін чекати Україні після виборів у Франції

Яких змін чекати Україні після виборів у Франції

Перемога Марін Ле Пен на виборах у Франції – це суто теоретичний варіант, на який вже важко знайти бажаючих поставити навіть 100 доларів. На серйозному рівні це навіть не обговорюється – шанси 1 на мільйон. Результат першого туру все таки прогнозований, хоч там було багато течій – надводних і підводних. На Макрона багато хто ставив, враховуючи те, хто за ним стоїть, хто його вів, в який спосіб відбувалась ця кампанія. І так само був прогнозований, як один з варіантів, вихід Ле Пен у другий тур.

Видео дня

Щодо висновків другого туру при такому розкладі, то мені відомо, і в Європі, та й у нас, переважна більшість людей, хто за цим стежить і хто орієнтується у цих речах - вони в один голос стверджували, що в такому варіанті Макрон перемагає, причому з відчутним відривом – не в 1, 2 і навіть не 5% голосів. Мені здається є підстави орієнтуватись саме на такі прогнози, на те, що Макрон переможе і перемога буде відчутною.

Читайте: Для України є дуже гарна новина!

Що стосується змін, то зміни, безумовно, будуть. Макрон іде з такою яскраво новою риторикою. Чи буде програма його діяльності новою – це вже час покаже, а риторика яскраво нова, там є різні речі, є речі, в яких в принципі є внутрішня суперечка, тобто одні тези суперечать чи принаймні не випливають з інших, і т.д. Наприклад, це теза "хай живе Франція", а з іншого боку немає французької культури, а є тепер якийсь інший феномен.

Що стосується України, то, по-перше, це значить, що Україна не буде на першому місці для Макрона. По-друге, все одно буде присутній цей російський контекст у французькому погляді на Україну і у французько-українському діалозі, двосторонніх відносинах. Я думаю, що чекати якихось радикальних змін не варто у позиції Франції.

Наша перевага в даному випадку, порівняно з американськими виборами, була в сильному посольстві і послі - у Франції пан Олег Шамшур. Принаймні ані посольство, ані посол не припустилися тих важливих прорахунків, помилок, які мали місце у роботі посольств України в Америці і у роботі пана Валерія Чалого.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...