Для України є дуже гарна новина!

Франция

За результатами першого туру виборів у Франції Еммануель Макрон має 62%, а Марін Лє Пен – 38% підтримки. Тобто більшість підтримала Макрона і це дуже гарна новина для України. Макрон – єдиний кандидат, який має чітку проєвропейську і проукраїнську позицію. Звісно, він небагато говорив про Україну, але якщо говорити про інших кандидатів, Фійона або Лє Пен, то звичайно, вони були чітко проросійські і антиукраїнськими.

Так от. Макрон - дуже добре для України, бо дійсно ставить крапки у питанні безвізового режиму. Нарешті це питання виходить на фінішну пряму.

Французи кажуть, що ці вибори є унікальними. Вперше в історії 5-ої республіки жоден із кандидатів головних партій, лівих і республіканців, не пройшов до другого туру. Для правих це взагалі катастрофа, бо такого ніколи не було. Всі "праві" кажуть, що це поразка Фійона, а "ліві" взагалі в повному шоці. Тому ці великі партії чекає велика перетрубація.

Видео дня

Щодо другого туру, то це все одно, що вибирати поміж Обамою і Трампом. Макрон – проєвропейський, має ліберальний підхід. За нього голосували люди, які вірять у Францію і випромінюють оптимізм. Прихильники Лє Пен – це люди із меншими заробітками, які бояться імміграції. Тобто такий собі ліберальний глобаліст проти націоналіста.

Далі ще будуть вибори до парламенту і головне питання полягає в тому, з ким Макрон управлятиме країною. Французька система подібна до української, є президент, а глава уряду – представник більшості. Яким буде уряд, адже Макрон у партії тільки рік і чи зможе він сформувати більшість – тепер питання.

Результат Марін Лє Пен – рекордний результат, хоч перший тур вона і не виграла. Це означає, що французи не піддаються на популізм так просто. Французи – люди освічені, мають один із найвищих рівнів розвитку нації. Щоб це зрозуміти, варто подивитися хоча би їхні теледебати.

Другий тур виборів пройде 7 травня і якщо не станеться нічого надзвичайного – то за всіма показниками виграє Макрон. Марін все-таки має обмеження свого електорату і він не росте. Оця її антиєвропейська риторика трохи лякає французів усередині, а економічна політика у серйозних людей взагалі викликає сміх. Більшість французів позитивно ставляться до Європейського Союзу і не хочуть, щоб країна виходила із зони євро. Тому Лє Пен ці вибори програє, а Макрон виграє другий тур із серйозною перевагою – десь 60 на 40.  

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...