newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Ігор Тодоров
Ігор Тодоров
Експерт-міжнародник

Блог | Нові санкції США: але є одне але

санкції, Россія

По-перше, те, що законопроект про посилення санкцій щодо Росії майже одноголосно був підтриманий сенатом США – це чудово. Сподіваюсь, що аналогічне голосування буде і у палаті представників. Відповідно, навіть якщо президент не захоче підписати, то він не зможе цього зробити, бо абсолютна більшість голосує "за", і президентське вето буде недоречним.

Що стосується самого змісту, то мені здається, що йдеться про певну підтримку політичної лінії. Бо ці санкції стосовно окремих галузей російської економіки, окремих посадовців, олігархів безумовно важливі, і вони будуть відчуватися безпосередньо тими, на кого вони спрямовані.

Проте серйозного економічного впливу на російську державу ці санкції не матимуть. Тут, за великим рахунком, такий ура-патріотичний підйом, присутній в Росії, визначення Сполучених Штатів як основного ворога росіян, що підтверджує соціологічне опитування "Левада Центр" - якраз буде ще більше консолідувати російську націю стосовно підтримки російського керівництва.

Видео дня

Я завжди казав, що у Заходу, у Сполучених Штатів є можливості запровадити такі санкції в економічній площині, які б мали суттєві наслідки для Росії і мали б відповідно примусити переглянути ту експансіоністську агресивну політику, яку проводить Росія.

Зокрема, це могло би бути відключення від загальної світової системи електронних надходжень SWIFTі тому подібне. Це мало би наслідки, але на це поки що Захід не готовий піти.

Ще раз хочу підкреслити, що загальна політична лінія – визнання анексії Криму, розуміння того, що саме Росія є ініціатором і основним учасником війни на сході України – дає нам певний оптимізм. Проте перебільшувати значення цих нових санкцій не варто.

За великим рахунком це добре, але має бути значно більше для того, щоб реально вплинути на Росію.

(Що має вчинити Росія, аби захід ввів радикальні санкції проти неї?)

Подібне питання я задавав на 9-му Київському безпековому форумі в минулому році, аналогічне питання задав західним спікерам і цього року вже на 10-му безпековому форумі. Відповіді не було. Мені здається питання дійсно риторичне. Росія має вчинити щось таке, що б було сприйнято Заходом як суттєва загроза їхнім інтересам, зокрема національним інтересам Сполучених Штатів.

Те, що відбувається останні три роки – безумовно є загрозою, і поступово Росія висувається на передній план як загроза для Сполучених Штатів. Проте все одно те, що поки що вчиняє Росія, не зачіпає напряму суттєво важливі інтереси Сполучених Штатів. Ми були би дуже раді і аплодували би США, якщо б вони вчинили якісь радикальні дії на знак солідарності з Україною.

Але зрозуміло, що в світі так не буває, поки їх прямо не зачепило – вони будуть обмежуватись такими значною мірою "косметичними" санкціями, які показують загальну політичну лінію, спрямовану на стримання Росії, але в несуттєвих межах.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...