Україна завоювала шосте "срібло" Олімпіади-2020

Україна завоювала шосте 'срібло' Олімпіади-2020

Українська велогонщиця Олена Старікова завоювала срібну медаль Олімпійських ігор 2020 року в Токіо. 25-річна харків'янка, яка тренується у Львові, стала другою в спринтерських заїздах на велотреку.

Наша співвітчизниця сенсаційно дійшла до фіналу, де поступилася лише багаторазовій рекордсменці світу Келсі Мітчелл. Українка відстала від канадки на 0,061 секунди.

Старікова з медаллю Олімпіади в Токіо.
Результат Старікової у фіналі.
Старікова взяла "срібло" в Токіо.

Старікова обрала обережну тактику на заїзд із канадською спортсменкою. Деякий час Олена вичікувала, а потім збільшила темп. Мітчелл була готовою до такого розвитку подій і на фінішу все ж випередила нашу співвітчизницю.

Призерки спринту в велотреку на ОІ.
Олена Старікова і Келсі Мітчелл.
Олена Старікова на Олімпіаді в Токіо.

У чвертьфіналі українка сенсаційно перемогла дворазову чемпіонку світу з Німеччини Лею Фріндріх.

Олена взяла довгоочікувану нагороду після того, як у кейріні (гонка, де фінальному спринту передують кілька кіл із встановленою швидкістю, – ред.) стала четвертою. Крім Старікової, у фіналі цієї дисципліни виступала Любов Басова. Ця подія стала історичною для України, адже раніше ніколи у вирішальних заїздах велотреку не брали участь відразу дві представниці нашої країни.

Олена Старікова (ліворуч) на подіумі.
Олена Старікова стала другою у спринті.
Церемонія нагородження на ОІ-2020.

Нагорода Старікової стала 19-ю на Іграх у Токіо. За кількістю медалей Україна піднялася на 14-е місце в загальному заліку. Олімпіада-2020 стала найгіршою за наявністю золотих медалей. У Японії єдине "золото" для країни завоював борець Жан Беленюк.

Медальний залік Олімпіади-2020.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні боксер Олександр Хижняк завоював "срібло" в середній ваговій категорії. Наш співвітчизник впевнено лідирував за очками, але в третьому раунді несподівано пропустив удар і опинився в нокауті.