Станцював гопак, розплакався та заспівав гімн: як Беленюк приніс Україні перше "золото" Олімпіади-2020

4 хвилини
98,4 т.
Станцював гопак, розплакався та заспівав гімн: як Беленюк приніс Україні перше 'золото' Олімпіади-2020

Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк став чемпіоном Олімпіади 2020 року в Токіо. У фіналі змагань у ваговій категорії до 87 кілограмів наш співвітчизник був сильнішим за угорця Віктора Лорінца – 5:1.

Беленюк вийшов на сутичку з чітким планом. У першому періоді він явно діяв другим номером. Жана першим відправили в партер, але українець неймовірно легко перевів бій у стійку та спокійно завершив трихвилинку.

НАГОРОДЖЕННЯ БЕЛЕНЮКА

Рахунок сутички Беленюк – Лорінца.
Жан Беленюк став олімпійським чемпіоном Токіо.
Беленюк виграв фінал ОІ-2020.

А ось із перших секунд другого періоду наш співвітчизник почав надавати неймовірний тиск на суперника. Отримавши можливість атакувати з партеру, українець зробив два перевороти Лорінца, заробив п'ять очок і довів сутичку до перемоги.

Так Беленюк завоював для України першу золоту медаль на Олімпіаді в Токіо. Після перемоги він станцював на килимі гопак.

Свій шлях до нагороди Жан розпочав зі стадії 1/8 фіналу, де взяв реванш у серба Зурабі Датунашвілі (3:1) за поразку на чемпіонаті Європи-2021. У чвертьфіналі Жан взяв верх над алжирцем Баширом Сід Азаром, закінчивши сутичку з рахунком 1:1, але вигравши за рахунок того, що зробив результативну дію останнім.

Жан Беленюк на Іграх у Токіо.
Беленюк упевнено дійшов до фіналу Олімпіади-2020.

У півфіналі Беленюк легко здолав Івана Гуклека з Хорватії. Спочатку трохи більше активності виявляв хорват, за що отримав один бал і можливість проявити себе в партері. Після перерви Беленюк також отримав шанс у партері та майстерно ним скористався, заробивши відразу шість очок за дві атаки, проведені протягом декількох секунд. Це і забезпечило українцю перемогу з рахунком 7:1.

Коментуючи завоювання "золота" Ігор у Токіо, Жан не стримав емоцій і розплакався.

Він зізнався, що міг пропустити Ігри в Токіо. "За три тижні до Олімпіади я не знав, чи братиму участь в Іграх. Тільки віра мого тренера дозволила реалізувати мою мрію. Дякую всім за підтримку. Вітаю всю Україну з цією золотою медаллю", – сказав Беленюк в ефірі UA:Перший.

Беленюк у півфінальній сутичці Ігор у Токіо.
Календар Олімпіади-2020.
Розклад Олімпіади-2020.

Нагадаємо, в першому фіналі борцівського дня для України Парвіз Насібов завоював "срібло" Олімпіади-2020.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українська борчиня Алла Черкасова сенсаційно перемогла чинну олімпійську чемпіонку Сару Досі з Японії і здобула "бронзу" Олімпіади-2020.

Алла Черкасова виграла бронзовий фінал.
Черкасова на нагородженні.

До Черкасової бронзові медалі Україні на Іграх у Токіо принесли дзюдоїстка Дар'я Білодід, шпажист Ігор Рейзлін, стрільці Олена Костевич і Олег Омельчук, плавець Михайло Романчук та тенісистка Еліна Світоліна. Крім того, Романчуку вдалося завоювати "срібло" для нашої збірної.