Україна виграла чемпіонат Європи з паралімпійського плавання

4 хвилини
3,2 т.
Паралімпійська збірна України

Національна паралімпійська збірна команда України виграла чемпіонат Європи з плавання, який з 16 по 22 травня вже другий рік поспіль проходив у португальській Мадейрі. Наші спортсмени завоювали 95 медалей, серед яких 37 золотих, 31 срібних і 27 бронзових нагород, встановивши один рекорд Європи, повідомляє пресслужба Національного комітету спорту інвалідів України.

Наші спортсмени залишили позаду всіх представників паралімпійського плавання Європи і світу. На другому місці чемпіонату Європи – команда Італії (80 медалей – 33 золотих, 26 срібна, 21 бронзових нагород), третє місце – у Росії (87 медалей - 30 золотих, 25 срібних, 32 бронзових нагород).

З таким успіхом українських паралімпійців привітав президент нашої країни Володимир Зеленський.

Змагання носили характер відритого чемпіонату Європи. В континентальній першості взяли участь близько 370 паралімпійців з 43 країн Європи і 4 країн світу.

У складі команди України – 43 плавця, які представляють Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Кіровоградську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Харківську, Херсонську, Київську обл. і місто Київ.

Загалом - 13 регіонів України.

Найбільше медалей для національної паралімпійської збірної команди України виборов Максим Кріпак, який показав абсолютний результат у індивідуальних дисциплінах - 6 золотих нагород, а також естафетне срібло.

Максим увійшов до трійки найсильніших плавців Європи.

У список найсильніших (з тим же результатом - 7 медалей) увійшли: Мерешко Єлизавета (4 золоті, 2 срібні та 1 бронзова медалі), Трусов Андрій (3 золоті, 2 срібні та 2 бронзові медалі, Сербін Михайло (3 золоті, 1 срібна та 3 бронзові медалі).

Як повідомляв OBOZREVATEL, 15 травня Україна показала кращий результат в історії ЧЄ по артистичному плавання.