Російська фігуристка Валієва залишилася без медалей Олімпіади-2022 після падіння у фіналі

3 хвилини
73,6 т.

Росіянка Каміла Валієва, яка потрапила в допінговий скандал на Олімпіаді-2022, не зуміла здобути медалі турніру з фігурного катання в Пекіні. Після перемоги у короткій програмі 15-річна спортсменка провалила виступ у довільній.

Валієва не впоралася з нервами і тричі припустилася грубих помилок під час виконання елементів. При цьому одного разу росіянка взагалі впала на льодове покриття. Навіть складність програми не дозволила їй завоювати бодай "бронзу".

Валієва розплакалася після виступу.

Представниця РФ не зуміла стримати емоцій та розплакалася прямо на льоду. Невдалий прокат приніс Камілі 141,93 бала (загальний – 224,09) та відкинув її на підсумкове четверте місце.

Каміла Валієва стала четвертою у Пекіні.
Валієва впала під час виступу.

Олімпійською чемпіонкою Пекіна стала росіянка Анна Щербакова, яка набрала за підсумками двох програм 255,95 балів. "Срібло" виборола її співвітчизниця Олександра Трусова (251,73), а "бронза" дісталася японці Каорі Сакамото (233,13).

Анна Щербакова виграла Олімпіаду-2022.
Олександра Трусова стала віцечемпіонкою Пекіна-2022.
Каорі Сакамото взяла "бронзу" Ігор-2022.

Нагадаємо, в аналізі Валієвої виявили заборонену речовину триметазидин. Позитивну допінг-пробу взяли 25 грудня 2021 року під час чемпіонату Росії у Санкт-Петербурзі, а проаналізували у лабораторії у шведському Стокгольмі.

Результати Олімпіади-2022 у жіночому фігурному катанні.

Про це стало відомо 8 лютого, через що було відкладено нагородження призерів командних змагань Ігор-2022. Російське антидопінгове агентство (РУСАДА), як і належить за процедурою, того ж дня відсторонило Валієву від змагань. Дівчина відразу ж подала апеляцію, і наступного дня, 9 лютого, Дисциплінарний антидопінговий комітет РУСАДА зняв тимчасове усунення з Каміли.

Каміла Валієва представляє Казань.

Пізніше МОК та Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) вимагали усунути росіянку від олімпійського турніру. Проте Спортивний арбітражний суд у Лозанні (CAS) дозволив дівчині продовжити виступи.

Після цього у МОК ухвалили рішення не проводити церемонію нагородження фігуристок у разі завоювання Валієвою медалі Олімпіади. Також її результати у Пекіні визнано неофіційними.