"Шахтар" втратив перемогу і вилетів iз Ліги чемпіонів

37,3 т.
'Шахтар' втратив перемогу і вилетів iз Ліги чемпіонів

Донецький "Шахтар" у шостому турі Ліги чемпіонів у середу, 12 грудня, втратив перемогу над французьким "Ліоном", не зміг вийти в плей-офф турніру і вилетів у Лігу Європи. Поєдинок на столичному НСК "Олімпійський" завершився із рахунком 1:1.

OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу "Шахтар" — "Ліон".

Поєдинок через воєнний стан в Україні був перенесений УЄФА із Харкова у Київ. що однак не завадило донецьким футболістам зібрати пристойну глядацьку підтримку на трибунах, навіть незважаючи на страшний снігопад. Деякі фанати влаштували акцію протесту, розмістивши банер "Шахтар", вам тут не раді", але з огляду на заповнені трибуни, це виглядало доволі смішно.

Перші хвилини пройшли в позиційній боротьбі, де ініціативою володіли донецькі футболісти — вони перекочували м'яч у центрі поля без особливого просування до воріт Антоні Лопеша. "Ліон" огризнувся небезпечною контратакою — Фекір обіграв суперника на фланзі і з лінії штрафного спробував закрутити м'яч у дальню дев'ятку, але той пройшов за декілька сантиметрів від штанги.

"Шахтар" — "Ліон"

До половини тайму обидві команди довго розігрували круглого біля центрального кола, при цьому не створюючи нічого гострого. Така ігрова тиша ледь не закінчилася голом для "Шахтаря", коли ювелірний пас знайшов Траоре, котрий вискочив із-за спини Степаненка, і лише фантастичний сейв П'ятова врятував команду.

Цей момент розбудив "гірників" і в наступній атаці вони першим же ударом по воротах відкрили рахунок. Ісмаїлі прострелив прямо в ноги Мораесу, де бразилець технічно точно пробив у дальній нижній кут — 1:0.

Гра помітно пожвавилася. Усе активніше себе проявляли саме французи, потужно пресингуючи українських гравців і змушуючи їх помилятися. Лише неточність Траоре не дозволяла гостям зрівняти рахунок.

У кінцівці тайму "Ліон" серйозно додав у швидкості, підопічних Фонсеки притиснули до воріт і П'ятов вiдпрацьовував на повну, щоразу рятуючи "Шахтар".

Після перерви картина зустрічі не змінилася. "Ліон" домінував під київським снігопадом, але футболісти з Донецька усе частіше огризалися гострими контратаками.

У захисту "Шахтаря" поступово закiнчувався запас міцності. "Ліон" постійно наносив небезпечні удари і декілька разів був дуже близьким до забитого голу, який стався на 65 хвилині.

Депа прийняв м'яч у штрафній, притримав, віддав у центр на Фекіра, котрий через двох захисників зміг точним обвідним ударом потрапити у дальній кут — 1:1.

"Шахтарю" необхідно було йти вперед, але команда за час, що залишився, так і не змогла створити нічого суттєвого біля чужих воріт.

Жеребкування 1/16 фіналу Ліги Європи відбудеться у понеділок, 17 грудня. Початок — о 14:00 за київським часом.

Читайте: ''Закликаю усіх!'' Суркіс звернувся до вболівальників щодо "Шахтаря"

Зазначимо, що матч 5-го туру проти "Хоффенхайма" завершився драматичною перемогою "Шахтаря", яка дозволила нашій команді зберегти чудові шанси на плей-офф ЛЧ.

Ігри перших двох турів завершилися для "гірників" нічиїми (у першому турі з "Хоффенхаймом" (2:2), у другому — із французьким "Ліоном" (2:2). У третьому і четвертому турах українські футболісти з Донецька зазнали розгромних поразок від "Манчестер Сіті": 0:3 у Харкові і 0:6 у Манчестері.