"Шахтар" розгромно програв "Манчестер Сіті" на старті Ліги чемпіонів

166,9 т.
'Шахтар' розгромно програв 'Манчестер Сіті' на старті Ліги чемпіонів

Донецький футбольний клуб "Шахтар" програв англійському "Манчестер Сіті" в 1-му турі нового сезону Ліги чемпіонів. Матч у Харкові на переповненому ОСК "Металіст" завершився з рахунком 0:3.

"Шахтар" – "Манчестер Сіті"

Вже з перших секунд гості влаштували сильний тиск на ворота "гірників". Українців добряче притиснули до своїх воріт, не дозволяючи навіть наблизитися до центрального кола

"Сіті" раз у раз виконував "стандарти", змушуючи оборону "Шахтаря" працювати на межі. П’ятов емоційно давав поради Марлосу, а Степаненко керував лінією захисту. Складалося відчуття, що господарі під час матчу важко адаптуються до суперника.

Англійці грали дуже високо, водночас однаково активно і атакували, і захищалися. Дуже часто на половині поля "Шахтаря" розташовувалися всі футболісти, за винятком Едерсона. Перші півгодини донеччани перебували під постійним пресингом, і на 24-й хвилині пропустили логічний гол.

Патрік обрізався, Гюндоган пробив із лінії штрафної у штангу, м'яч відлетів до Мареза, який на межі офсайду переправив круглого у вільний кут воріт. Сергій Кривцов не встиг оперативно піднятися з газону і відновити лінію захисту – 0:1.

Забивши гол, англійці збавили оберти, і "Шахтар" нарешті зміг і сам організувати декілька атак.

Перший по-справжньому небезпечний момент виник лише на 34-й хвилині, коли Тайсон гарно розігнав контратаку і видав чудовий пас на Мораеса. Український бразилець влучив чітко в голкіпера.

У відповідь "городяни" влаштували штурм і на 38-й хвилині подвоїли свою перевагу. Марез легко пройшов оборону "оранжево-чорних", викотив Гюндогану під удар, той пішов від Кривцова і пробив у ближній кут – 0:2.

Перед свистком на перерву Мораес отримав другий шанс на гол, але знову не зміг переграти Едерсона.

У другому таймі Луїш Каштру замість Соломона випустив Євгена Коноплянку, але на грі це ніяк не позначилося. "Манчестер Сіті" продовжував тиснути і міг на 53-й хвилині оформляти розгром.

Господарі подарували м'яч супернику, і Гюндоган розстрілював П’ятова. Андрій відбив перед собою, але Кривцов виніс прямо на Стерлінга, який із гострого кута пробив у ближню штангу.

Давалася взнаки величезна різниця в класі (17:5 за ударами по воротах – 5:1 за потрапляння в створ) і на 76-й хвилині Жезус зробив рахунок розгромним. Де Брейне ще в центрі поля побачив бразильця, який тікав сам вперед, отримав м'яч і легко забив третій гол.

Читайте: "Шахтар" у Лізі чемпіонів: українці потрапили в унікальну ситуацію

Зазначимо, що це п'ята зустріч між цими командами в Лізі чемпіонів. Свій останній поєдинок "гірники" провели 8 листопада, на знаменитому стадіоні "Етіхад", програвши з рахунком 0:6.

У третьому турі минулого сезону "Шахтар" удома поступився 0:3.

У сезоні 2017/2018 донецький клуб у 2-му турі програв 0:2, а в 6-му обіграв 2:1, що дозволило українцям вийти в плей-офф.