"Шахтар" достроково оформив історичне чемпіонство України

19,8 т.
'Шахтар' достроково оформив історичне чемпіонство України

Донецький "Шахтар" у центральному матчі 29-го туру Прем'єр-ліги України обіграв у Запоріжжі луганську "Зорю" (1:0) і за три тури до завершення першості оформив чемпіонство.

Цей титул дозволив "гірникам" випередити "Динамо" за кількістю завойованих трофеїв за роки незалежності України. У донецького клубу їх тепер 34. 15 травня "Шахтар" виграв Кубок України, який для команди став 13-м за рахунком.

Необхідний результат підопічні Паулу Фонсеки зробили вже на 11-й хвилині. Господарі організували широку атаку з довгими переведеннями м'яча з флангу на фланг. Степаненко віддав діагональ Болбату, Сергій відправив м'яч у штрафну, а там на випередження вдало зіграв Жуніор Мораес.

У другому таймі гра йшла на зустрічних курсах. Команди багато атакували, але часто до завершального удару справа не доходила. "Шахтар" декілька разів тікав у контратаки, маючи чисельну перевагу, але бездарно тринькав свої моменти.

"Зоря" всіма силами намагалася врятувати гру, однак реальної загрози біля воріт П’ятова так жодного разу і не виникло.

"Шахтар" – "Зоря"

"Зоря" – "Шахтар" 0:1

Гол: 0:1 – 11 Мораес.

"Зоря" – Шевченко, Вернидуб, Білий, Тимчик, Михайличенко, Сілас (Кабан, 75), Арвеладзе, Ледньов (Кочергін, 63), Караваєв, Хомченовський, Будковський (Громов, 51).

"Шахтар" – П’ятов, Хочолава, Кривцов, Ісмаїлі (Матвієнко, 77), Болбат, Коваленко (Алан Патрік, 87), Веллінгтон Нем (Тете, 71), Тайсон, Степаненко, Маркос Антоніо, Мораес.

Попередження: Коваленко (7), Мораес (29), Михайличенко (35), Степаненко (72), Тимчик (83).

Читайте: Легіонер "Динамо" показав "нову зброю" для перемог

Зазначимо, що в поєдинку 30-го туру "Шахтар" 22 травня зіграє з "Динамо" вже в статусі чемпіона України. Незважаючи на те, що матч не матиме ніякого турнірного значення, кияни обіцяють дати бій своєму принциповому супернику.