"Динамо" обіграло "Шахтар" і наблизилося до чемпіонства України

3 хвилини
34,7 т.
Шахтар - Динамо

Київське "Динамо" в центральному матчі 22-го туру Прем'єр-ліги обіграло донецький "Шахтар" і за чотири тури до закінчення чемпіонату збільшило свій розрив від "гірників" до 10 очок. Поєдинок на НСК "Олімпійський" завершився з рахунком 0:1.

Господарі з перших хвилин заволоділи ініціативою, контролюючи м'яч. "Динамо" свідомо віддало територіальну перевагу супернику, навіть не намагаючись позначити будь-який тиск на донецьку команду.

Мораес не зміг забити

З кожною хвилиною "гірники" все ближче і ближче присували гру до воріт Бущана. Високий пресинг "Шахтаря" не дозволяв підопічним Луческу хоч якось зачепитися за м'яч й організувати позиційний напад.

До середини тайму "біло-сині" змогли тричі втекти в контратаку і щоразу атакувальний гравець потрапляв у положення поза грою. "Шахтар", незважаючи на перевагу, лише один раз перевірив Бущана дальнім ударом.

Після половини тайму статистика володіння м'ячем стала вирівнюватися. Відчувалася напруга на полі, але дії більшість часу розвивалися в центральному колі.

"Динамо" продовжувало гнути свою лінію атакувального футболу, терпіло в обороні, і знайшло свій момент на 32-й хвилині. Контрвипад замикав Андрієвський, його в штрафному збив Маркос Антоніо. Катерина Монзуль відразу вказала на пенальті і після невеликої паузи, пов'язаної з переглядом ВАР, де Пена відкрив рахунок – 1:0.

"Шахтарю" не вистачало вибухової сили, яка могла б спокійний позиційний темп прискорити гострими індивідуальними діями.

Після перерви ситуація на полі не змінилася. Футболістам "Шахтаря" необхідно було забивати, але в них були великі проблеми з перетином центру поля. Передачі на половину поля "Динамо" завершувалися втратами.

Команда з Донецька виглядала блякло, і кияни легко читали всі ходи, спокійно тримаючи захист.

Останні хвилини пройшли під тиском господарів, але на результаті це ніяк не позначилося.

Ця перемога дозволила "Динамо" в турнірній таблиці відірватися на 10 очок від "гірників".

До кінця чемпіонату "біло-синім" залишається зіграти з "Інгульцем", "Ворсклою", "Маріуполем" і "Колосом".

Турнірна таблиця

"Шахтар" – "Динамо" 0: 1 (0:1, 0:0)

Гол: 0:1 – 34, пенальті де Пена.

Шахтар – Трубін, Матвієнко, Додо, Бондар, Кривцов, Майкон (Судаков, 82), Степаненко, Марлос (Дентіньо, 71), Маркос Антоніо (Тете, 46), Соломон (Фернандо Педро, 64), Мораес.

Динамо – Бущан, Забарний, Караваєв (Циганков, 74), Попов, Кендзьора, де Пена (Родрігес, 71), Андрієвський (Шапаренко, 71), Буяльський (Гармаш, 80), Шепелев, Миколенко, Бесєдін.

Попередження: Матвієнко (25), Бондар (27), Кендзьора (31), Майкон (41), Буяльський (65), Кривцов (90).

Як повідомляв OBOZREVATEL, попередня зустріч між цими командами відбулася в листопаді минулого року. У киян тоді через коронавiрус не змогли зіграти 12 футболістів. Матч завершився з рахунком 3:0 на користь "Шахтаря".