• Сумарна вартість футболістів німецької збірної 737,5 млн євро; України – 139,2 млн євро

• У рейтингу ФІФА бундестім 14-а; команда України перебуває на 23-му рядку

Німеччина - Україна

Збірна України з футболу в 5-му турі Ліги націй поступилася в гостях команді Німеччини.

Зустріч на "РБ Арені" в Лейпцигу завершилася з рахунком 3:1, водночас у матчі не брали участь Ярмоленко, Циганков, Сидорчук і Коваленко, які напередодні склали позитивний тест на коронавірус.

Перший провал настав уже на 3-й хвилині, коли Філіпа Макса забули на фланзі, але Горетцка з гарної позиції пустив м'яч вище воріт. Німці поступово притиснули "жовто-синіх" до воріт, проте всі удари летіли мимо рамки.

Марлос не відпрацьовував у захисті, раз по раз випускаючи на фланзі Макса, який вдало загострював ситуацію.

Лише на 12-й хвилині футболісти України змогли закріпитися на половині поля суперника, завершивши голом одну зі своїх перших атак. Зубков продерся через захисникiв, у боротьбі зберіг м'яч у штрафний, скинувши під удар Яремчуку. Роман потужно пробив у ближній кут – 0:1.

Після цього Україна відійшла в оборону, зробивши акцент на контрвипадах. На 15-й хвилині Марлос із Яремчуком виходили два у два, але український бразилець не зміг зробити точний останній пас партнеру.

Ближче до середини тайму гра стала розвиватися хвилями, коли то одна, то інша команда атакувала великими силами.

На 23-й хвилині Зінченко втратив м'яч у центрі поля, Горетцка зробив перехоплення, відправивши партнерів у стрімку контратаку. Лерой Сане ідеально "вистрілив" у шістку, зрівнявши рахунок – 1:1.

Підопічні Льова продовжували насідати, зробивши акцент на дальні удари.

На 32-й хвилині наш захист не змiг впоратися із "закидачкою" бундестім, Зінченко упустив Горетцка, а той у складній ситуації кинув на голову Тімо Вернера. Нападник "Челсі" вивів німців вперед – 2:1.

Кінцівка тайму пройшла досить спокійно, без особливої гостроти з боку обох збірних.

Друга половина почалася з атак українських гравців, які добре виглядали в позиційному нападі й могли забивати. На 52-й хвилині Зінченко отримав пас спиною до воріт, пробив низом із розвороту, але м'яч рикошетом від захисника потрапив у штангу.

Після цього активність перейшла до німців, які влаштували справжній штурм П'ятову. На 64-й хвилині українців покарали за провал в обороні. Соболь не встиг у свою зону на лівому фланзі, Зубкову на підстрахування не вистачило сил, і Вернер у дотик за допомогою невеликого рикошету зробив рахунок 3: 1.

Підопічні Шевченка намагалися відігратися, але потрапляли лише в штанги. На 75-й хвилині це зробив Марлос, а на 82-й – Мораес.

Німеччина – Україна 3:1 (2:1, 1:0)

Голи: 0:1 – 12 Яремчук, 1:1 – 23 Сане 2: – 33 Вернер, 3:1 – 64 Вернер.

Німеччина – Нойер, Зюле, Макс, Кох, Рюдігер, Сане (Вальдшмідт, 86), Горетцка, Гнабрі, Гюндоган, Гинтер, Вернер (Брандт, 76).

Україна – Пятов, Конопля, Матвієнко, Соболь, Зінченко (Харатін, 86), Марлос, Малиновський, Зубков (Михайличенко, 74), Степаненко (Макаренко, 69), Забарний, Яремчук (Мораес, 75).

Попередження: Рюдігер (28), Малиновський (44).

Незважаючи на цю поразку, Україна залишилася на третьому рядку завдяки нічиї Іспанії зі Швейцарією (1: 1).

Як повідомляв OBOZREVATEL, у першому турі Ліги націй Україна з рахунком 2:1 обіграла Швейцарію, матч 2-го туру проти Іспанії завершився розгромною поразкою наших футболістів (0:4), у 3-му "синьо-жовті" не змогли вирвати нічию з Німеччиною (1:2) і в 4-му вперше в історії сенсаційно перемогли іспанців у Києві.