Миколенко встановив історичний рекорд України в АПЛ

61,3 т.
Віталій Миколенко

Захисник "Евертона" Віталій Міколенко, вийшовши у стартовому складі на матч 22-го туру чемпіонату Англії проти "Норвіча", став одним із трьох українських футболістів, які одночасно виступають в АПЛ. Таке в історії нашої країни сталося вперше.

Раніше щонайбільше було два. Окрім Миколенка в АПЛ грають Олександр Зінченко ("Манчестер Сіті") та Андрій Ярмоленко ("Вест Гем").

Миколенко став 9-м представником України, який зіграв у елітному дивізіоні Англії. Раніше в АПЛ виступали Олексій Чередник, Олександр Євтушок, Олег Лужний, Сергій Ребров, Андрій Шевченко та Андрій Воронін.

Миколенко на тренуванні

Дебют Миколенка вийшов невдалим. Віталій вийшов у стартовому складі, провів на полі всі 90 хвилин, відзначився неоднозначними діями у матчі, а його команда сенсаційно програла аутсайдеру "Норвічу" із міста Норідж у графстві Норфолк.

На 51-й хвилині Миколенко у простій ситуації ледь не привіз гол у свої ворота. Українець наосліп віддавав пас назад голкіперу, але не помітив, що перед воротарем був суперник. Адам Айда не зміг опрацювати м'яч і Бен Годфрі врятував ситуацію.

Сам поєдинок завершився з рахунком 1:2, водночас два голи у ворота "Евертона" було забито з інтервалом у кілька хвилин. Спочатку Кін оформив автогол, а потім відзначився Айда.

Миколенко мало не привіз гол

Для Віталія ця гра стала першою у складі ліверпульців у Англійській Прем'єр-лізі. 8 січня 22-річний черкащанин вийшов у стартовому складі на матч 3-го раунду Кубку Англії проти "Халла" (3:2).

Як повідомляв OBOZREVATEL, трансфер Миколенка до "Евертона" відбувся 1 січня.

Миколенко вийшов на поле стадіону "Гудісон Парк".

За неофіційною інформацією, Миколенко в Англії отримуватиме 58 000 фунтів стерлінгів на тиждень. Це приблизно 2,1 млн. гривень.