Божевільний камбек України у матчі з Македонією: команда Реброва відігралася після 0:2 у відборі на Євро-2024

4 хвилини
81,5 т.

16 червня у Скоп'є збірна України з футболу провела перший офіційний матч під керівництвом нового наставника Сергія Реброва і здобула вкрай тяжку перемогу над Північною Македонією – 3:2. Для "синьо-жовтих" це був другий матч у відборі до чемпіонату Європи-2024, і після поразки від Англії нашій команді необхідно було набирати очки.

До цьогорічного протистояння на стадіоні "Тоше Проескі" українці виграли всі три очні поєдинки з македонцями, але матч у Скоп'є вийшов вкрай непростим. Після результативної нічиєї у спарингу з Німеччиною (3:3) у понеділок, де німці відскочили вже завдяки пенальті на останніх хвилинах, від підопічних Реброва чекали на гру першим номером, проте перший тайм у нашому виконанні вийшов вкрай блідим.

Ребров не зробив жодної зміни у стартовому складі порівняно з поєдинком у Німеччині. Знову в старті вийшли Георгій Судаков та Артем Довбик, а на лаві для запасних залишився один із нещодавніх лідерів збірної Руслан Малиновський.

Перші 26 хвилин зустрічі пройшли на зустрічних курсах, однак у команд практично не було справді небезпечних моментів. Українці використали довгі закидання на Довбика, мабуть, сподіваючись на антропометрію форварда. Але вони ні до чого не приводили.

І тут на 28-й хвилині македонці розіграли кутовий, у запалі боротьби м'яч потрапив у руку Матвієнку у власній воротарській площі, про що відразу почали сигналізувати арбітру господарі поля. Суддя спочатку чекав, поки повтор епізоду перегляне його помічник, а потім побіг дивитися сам.

На 30-й хвилині рефері таки поставив пенальті у ворота збірної України. Анатолій Трубін дуже намагався вгадати, куди пробиватиме другий найкращий бомбардир нинішньої Північної Македонії Еніс Барді, проте півзахисник турецького "Трабзонспору" забив свій 14-й гол за збірну.

За 15 хвилин до кінця першого тайму македонці вийшли вперед та, здавалося, забитий гол окрилив господарів. Вони стали сміливіше і агресивніше насідати на володіння Трубіна. У той же час Мудрик спробував прорватися до чужих воріт самотужки, але йому це не надто вдавалося.

Українці більше володіли м'ячем – 51 на 49 відсотків, проте їм не вдавалося довести справу до результативного удару. На 38-й хвилині непоганий прохід вийшов у Довбика, але суддя побачив порушення форварда "Дніпра" у чужому штрафному майданчику.

І відразу на 39-й хвилині Македонія змогла подвоїти свою перевагу. Чемпіон Італії у складі "Наполі" Еліф Елмас ризикнув пробити з-за меж штрафного майданчика і якимось неймовірним чином закрутив м'яч у чужі ворота. Снаряд перелетів Трубіна, що стрибав, і опустився ближче до району дальньої шістки.

Під завісу першого тайму Ярмоленко на емоціях відмахнувся від Мусліу, який щось крикнув у спину капітанові збірної України, і мало не нарвався на покарання від арбітра. Принаймні господарі поля дуже просили попередження для Андрія. Але суддя цього не зробив.

На 45-й хвилині македонці дуже небезпечно пробили штрафний. І тут уже безпомилково зреагував Трубін, парирувавши м'яч, який перелетів через стінку. А на добивання встиг відреагувати Степаненко.

В перерві на поле вийшли Владислав Ванат та Юхим Конопля замість Довбика та Тимчика. Україна після розмови у роздягальні другий тайм проводила значно агресивніше – пресингувала та тиснула на суперника. Величезну роботу зробив Судаков, спрямовуючи команду в атаці. І невдовзі македонці почали помилятися.

На 56-й хвилині Ярмоленко впав у чужому штрафному майданчику у боротьбі з суперником, але суддя не поставив пенальті, викликавши невдоволення українського капітана, яке було написане у нього на обличчі. За хвилину Україна подала небезпечний кутовий, але Ярмоленко не зміг результативно завершити атаку.

Однак на 62-й хвилині "синьо-жовті" нарешті забили, максимально використавши черговий кутовий. Циганков подав у район лінії воротарського майданчика, Забарний вистрибнув вище за всіх і головою зрізав м'яч у дальній кут повз воротаря.

А на 67-й хвилині спрацювала заміна Реброва. Мудрик прорвався до чужого штрафного лівим флангом і вже практично від лицьової лінії віддав м'яч у центр. Снаряд пролетів повз кількох гравців, після чого добряче приклався до нього Юхим Конопля, який увірвався до штрафного майданчика – 2:2.

На 73-й хвилині ледь не вивів Україну вперед Віктор Циганков, який чудово пробивав зі штрафного. Але він таки досяг свого за 10 хвилин. Мудрик віддав на Віктора зрячу передачу в чужий штрафний майданчик, а гравець "Жирони" майстерно переграв воротаря. 3:2. І після проваленого першого тайму "синьо-жовті" зробили розкішний камбек.

Збірна України вперше за 23 роки вирвала виїзну перемогу, поступаючись у ході зустрічі з рахунком 0:2. І набрала перші очки в цьому відбірковому циклі.

Нагадаємо, що Україна у стартовій зустрічі кваліфікації Євро-2024 програла Англії, а македонці завдали поразки мальтійцям, з якими 19 червня зустрінеться команда Сергія Реброва. Відзначимо, що дві найкращі збірні групи отримають прямі путівки на чемпіонат до Німеччини.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!