"Динамо" в екстратаймі пройшло "Фенербахче" у кваліфікації Ліги чемпіонів. Бущан відбив пенальті

5 хвилин
45,7 т.
Фенербахче Динамо

Київське "Динамо" обіграло турецький "Фенербахче" у матчі-відповіді 2-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Зустріч у Стамбулі на стадіоні "Фенербахче Шюкрю Сараджоглу" завершилась у додатковий час із рахунком 1:2.

Столичний клуб вийшов у 3-й раунд кваліфікації ЛЧ, де зіграє з австрійським "Штурмом" (матчі 2/3 та 9/10 серпня).

Господарі спочатку спробували пресингувати "Динамо", вже на 2-й хвилині створивши небезпечний момент біля воріт Бущана. Удар Джошуа Кінга пройшов поряд зі штангою. "Фенербахче" домінував на полі, не дозволяючи киянам спокійно приймати та обробляти м'яч.

Фенербахче атакував

На 9-й хвилині Енер Валенсія зміг втекти від Іллі Забарного і видати простріл на Арао, і той забив гол, проте Массиміліано Ірраті на мить раніше дав свисток, побачивши порушення правил на 19-річному футболісті збірної України.

"Біло-сині" ніяк не могли зачепитися за м'яч, здебільшого працюючи у захисті. "Фенербахче" щоразу накочував гострі та швидкі атаки, змушуючи київську оборону відпрацьовувати на повну.

Фенербахче – Динамо

Динамівці періодично не встигали за своїми опонентами, зупиняючи їх лише з порушенням правил. На 14-й хвилині Віктор Циганков отримав жовту картку, а на 20-й хвилині удар зі штрафного після порушення Дениса Попова взяла на себе штанга.

Турки володіли ініціативою, різноманітно атакуючи та змушуючи помилятися наших футболістів. М'яч лічені рази перетинав центральну лінію, практично весь час перебуваючи у небезпечній близькості до наших воріт.

Динамо працювало у захисті

Перша серйозна атака "Динамо" відбулася на 30-й хвилині. Циганков зміг втекти віч-на-віч із голкіпером, але відпустив далеко від себе круглий снаряд – і воротар у підкаті його вибив. На 37-й хвилині Луческу зняв Вербича, випустивши замість словенця Ваната.

Кінець тайму пройшов неспокійно для українських уболівальників. "Динамо" нічого не могло продемонструвати в атаці, зробивши лише 1 удар у бік воріт. "Фенербахче" за 45 хвилин 8 разів било по воротах Бущана і 3 рази влучив у площину.

Статистика атаки після першого тайму

Одразу після перерви господарі продовжили свій штурм. У підопічних Мірчі Луческу регулярно виникали розриви у лініях, чим успішно користувався суперник. Турецькі футболісти накочували одну атаку за іншою, змушуючи всіх українських футболістів працювати за лінією м'яча.

Крутий поворот у грі стався на 54-й хвилині. Ісмаїл Юксек отримав другу жовту картку і заслужено був видалений із поля.

Ісмаїл Юксек

Окрилені українці полетіли в атаку і через три хвилини змогли завдати першого удару в площину воріт, який став результативним.

Віталій Буяльський забив гол

Томаш Кендзера прорвався флангом, зміг віддати зрячу передачу на Буяльського – і Віталій у дотик зробив рахунок 0:1.

Турки у меншості не збиралися здаватися, і на 69-й хвилині Денис Попов заробив пенальті, збивши Валенсію. 32-річний еквадорський нападник сам узявся бити, але переграти Бущана не зміг. Георгій ногами відбив 11-метровий удар.

Бущан узяв пенальті

Завершальні хвилини "Динамо" провело у захисті. Незважаючи на чисельну перевагу, українські футболісти насилу відбивали всі атаки опонентів.

На 89-й хвилині Аттіла Салай скористався позиційною помилкою українців у штрафному майданчику і після подачі кутового головою зрівняв рахунок.

Аттіла Салай зрівняв рахунок

У додатковий час обидві команди мали непогані шанси вийти вперед, особливо близьким до голу був Ілля Забарний, який двічі небезпечно пробив по воротах.

За малюнком гри ближчими до перемоги були українці, і саме гравець "Динамо" забив вирішальний м'яч. На 115-й хвилині Олександр Караваєв відгукнувся на фланговий простріл і пробив крізь воротаря.

"Фенербахче" – "Динамо" - 1:2

Голи: Салай, 87 - Буяльський, 57, Караваєв, 114

Вилучення: Юксек, 54

Нереалізований пенальті : Валенсія, 70 (воротар)

"Динамо": Бущан – Кендзера (Караваєв, 91), Забарний, Попов, Дубінчак – Сидорчук, Шапаренко – Циганков, Буяльський (Гармаш, 67), Вербич (Ванат, 37) – Бесєдін (Шепелєв, 67)

"Фенербахче": Алтай – Осаї-Самюель, Тіссеран (Лінкольн, 85), Салай, Кадіоглу – Кахведжі (Мор, 46), Юксек, Вілліан Арао (Новак, 95) – Кінг (Креспо, 63), Ен.

Нагадаємо, що перша гра між цими клубами у Лодзі переможця не визначила. Підопічні Луческу в Польщі розійшлися з турками безгольовою нічиєю.