Перемоги "Будівельника" і "Одеси": результати Суперліги Windrose 2 жовтня

4 хвилини
5,4 т.
Суперліга Windrose

У суботу, 2 жовтня, в чемпіонаті України з баскетболу проводяться чергові поєдинки Суперліги Windrose. У першому матчі ігрового дня київський "Будівельник" переміг "Хімік" 76:72. "Черкаські Мавпи" на своєму майданчику поступилися БК "Одеса" 81:86.

Команда Міглінієкса розпочала сезон з поразки від Прометея в матчі за Суперкубок України і несподіваної поразки від "Черкаських Мавп", після чого була перемога над Одесою. Хімік же виграв обидва стартові матчі Суперліги Windrose.

Будівельник переміг Хімік

Старт матчу в Києві видався рівним, а ось вже друга чверть стала дещо шоковою для господарів.

Половину гри "Хімік" виграв +11 очок. І не сказати, що южненці робили щось неймовірне на майданчику — "Будівельник" перегравав їх за всіма основними показниками, але кияни банально не потрапляли в кільце.

У "Будівельника" після першої половини було тільки 1 влучення з-за дуги, причому гості дозволяли вільно кидати. Гравці "Будівельника" реалізували тільки 50% влучень зі штрафних, тоді як "Хімік" спокійно робив свою роботу і збільшував відрив. За 2:40 до кінця третьої четверті перевага Хіміка складала 22 очки.

Будівельник - Хімік

Загалом ситуація змінилася тільки в останній чверті, коли "Будівельник" налагодив гру в захисті, психологічно став діяти впевненіше, а в "Хіміка" почалися проблеми з попаданням.

Зрештою за 4 хвилини до кінця гри "Будівельник" наблизився в рахунку до суперника, але лише за 17 секунд до кінця завдяки попаданню из-за дуги з фолом Клавелла киянам вдалось вийти вперед. Але остання атака була за "Хіміком" – та спочатку Клавелл сфолив, а потім Близнюк змусив помилитись гравців гостей і втратити м’яч. За час, що залишився, Клавелл ще встиг реалізувати 3 штрафні та принести перемогу "Будівельнику" 76:72.

Мавпи програли Одесі

Черкаські Мавпи програли вдома Одесі – 81:86.

Господарі прагнули реабілітуватися після невиразного попереднього домашнього поєдинку проти Хіміка, тому одразу намагалися подавити суперника активними діями в атаці. Уже одразу взявся набирати очки герой стартового матчу проти Будівельника Родні Первіс.

Цього разу він піймав ігровий ритм зі старту. Тож господарі захопили лідерство зі стартових атак. Однак підсумок стартової чверті залишився в активі гостей, які наздогнали господарів та випередили на три очка.

До великої перерви гра залишалася переважно рівною. Черкасці в підсумку відіграли відставання та здобули символічну перевагу в один бал.

За майже рівної реалізації в першій половині господарі значно перевершили гостей під щитами (14:5), натомість одесити менше втрачали (4:8) та більше перехоплювали (5:2).

У другій половині суперники зберегли паритет в боротьбі. Чимало браку в захисті заважали господарям добитися суттєвого перелому в грі. Вирішальними в підсумку стали заключні атаки. Гості виявилися більш зосередженими, успішно захищалися, реалізували кілька атак та втримали п`ять очок переваги.

У підсумку перша в сезоні перемога Одеси та друга поспіль домашня поразка Мавп.

Найрезультативнішим у переможців став Чарльз Келлісон – 22 очка, 9 передач. Досвідчений Андрій Агафонов набрав 18 очок. Господарів не врятували Родні Первіс – 24 очка, та Дювон Максвелл – 22 очка, 11 підбирань.

Черкаські Мавпи наступного разу грають 8 жовтня в Слобожанському проти чинного чемпіона. Одеса 7 жовтня зійдеться вдома з Кривбасом.

Черкаські Мавпи – Одеса – 81:86 (22:25, 21:17, 15:20, 23:24)

Черкаські Мавпи: Первіс 24о + 5пр, Максвелл 22о + 11пд, Конате 8, Ткаченко 8, Кольченко 6 – старт; Хамільтон 9о + 7пд, Бондаренко 2, Приймак 2, Попов, Скіра.

Одеса: Келлісон 22о + 9пр, Агафонов 18, Лейманіс 16, Носков 5, Новіков – старт; Лаурис 11, Фіцпатрік 10, Балабан 2, Ткачук 2, Шорсткий.

Турнірна таблиця

Нагадаємо, що раніше "Черкаські Мавпи" сенсаційно перемогли "Будівельник".

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні "Кривбас" і "Тернопіль" влаштували розкішне видовище в матчі регулярного чемпіонату першості з баскетболу. Криворізький клуб на своєму майданчику, зробивши кілька камбеків, в овертаймі виявився сильнішим – 95:89.