Україна з перемогою вийшла у плей-оф відбору на чемпіонат світу-2022

4 хвилини
45,2 т.
Олександр Зінченко

Збірна України з футболу обіграла команду Боснії та Герцеговини та вийшла у плей-оф відбору чемпіонату світу-2022. Зустріч у Зениці на стадіоні "Біліно Поле" завершилася з рахунком 0:2.

Нашу команду очікує мінітурнір, що складається з півфіналу та фіналу. Жеребкування пройде 26 листопада. Півфінали відбудуться 24 та 25 березня, фінали – 28 та 29 березня 2022 року. 3 переможці фіналів кожного шляху кваліфікуються на чемпіонат світу. Переможець вийде у фінальну частину турніру, яка пройде у Катарі з 21 листопада до 22 грудня.

Зеленський привітав збірну України

Головний конкурент у боротьбі за 2-ге місце у групі D Фінляндія поступилася 0:2 Франції.

OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу Боснія та Герцеговина – Україна. Гра почалася у невисокому темпі. Боснійці, поступившись у попередньому турі фінам, втратили й математичні шанси вийти на ЧС-2022 та мотивацію боротися з Україною.

Наші співвітчизники у дебюті грали першим номером. На 5-й хвилині Малиновському трохи не вистачило точності, щоб гарматним ударом з-за меж штрафного відкрити рахунок.

Українці багато атакували.

Поступово відсоток володіння м'ячем українців ставав дедалі відчутнішим, тоді як господарі зробили акцент на контратаки. На 12-й хвилині вже Зінченко далеким "пострілом" перевірив пильність голкіпера Боснії та Герцеговини та луганської "Зорі" Миколи Василя.

Господарі зрідка намагалися пресингувати, створювати видимість загрози Бущану. Ближче до 17-ї хвилини Боснія помітно активізувалася, кинувши в атаку великі сили та намагаючись зачепитися за м'яч у центрі поля.

Ілля Забарний

На 20-й хвилині Роман Яремчук після прострілу Соболя трохи не дістався м'яча, щоб забити перший гол у грі. Підопічні Петракова частіше намагалися атакувати лівим флангом, організовували більше атак, але це робили настільки повільно, що суперник встигав перекривати всі вільні зони.

Україна перемогла у Зениці.

Щойно десь з'явився простір, одразу створювалася небезпека. Вся комбінаційна гра футболістів із Боснії полягала у закиданні м'яча за спину українським захисникам.

Наші футболісти забили 2 голи.

Центральна ланка українського півзахисту виглядала досить блякло, відчуваючи проблеми в організації нападу. Цьому сприяло і компактне розташування гравців у білій формі. "Жовто-синім" дуже не вистачало швидкостей в ухваленні рішень та рухах.

Україні не вдавалося розтягувати суперника й створювати простір для швидкісної роботи нашого нападу. Ми контролювали м'яч, але робили це повільно. Слабка робота між лініями давала дуже мало передач. Також давно не було пасiв за спину боснійців.

Свій єдиний удар у площину команда Івайла Петєва завдала на останній секунді першого тайму, та ледь не забила. Від величезних проблем збірну України врятував лише Георгій Бущан та його фантастична реакція.

Після перерви малюнок гри змінився. Вже боснійці більше володіли м'ячем, а Україна мляво намагалася пробитися до чужих воріт.

Олександр Зінченко.

Крутий поворот трапився на 58-й хвилині. Подача з низом із флангу Циганкова знайшла Ярмоленка, той не дотягнувся, але забрав на себе захисника. Круглий снаряд відскочив до Зінченка, який розстріляв пусту площу.

Пропустивши гол, боснійці стали набагато агресивніше грати в атаці. Вони постійно залучали фланги, змушуючи оборону "жовто-синіх" притискатися до воріт.

Це дозволило нашим співвітчизникам організувати результативну контратаку, яку замкнув Довбик.

Артем під завісу мав шанс зробити дубль, але із порожніх воріт м'яч вибив сербський захисник.

Андрій Ярмоленко

Нагадаємо, що у 8-му турі кваліфікації на чемпіонат світу-2022 Україна на "Арені Львів" зіграла з Боснією та Герцеговиною у нічию (1:1).