Безвихідь проти хаосу: чому Україна пролетіла другу поспіль гру Ліги націй. Тактичний огляд матчу

4 хвилини
9,9 т.

Учора Україна провела другий матч цьогорічної Ліги націй і знову програла, цього разу Чехії 3:2. Жовто-сині наробили багацько помилок у першому таймі та дозволили супернику здобути таку важливу перевагу. Чому так сталося і чи є рішення - OBOZ.UA тактично розбирає ключові моменти цієї зустрічі.

Відео дня

Стартові склади

Україна: Трубін — Тимчик, Забарний, Матвієнко, Миколенко — Степаненко, Зінченко — Мудрик, Шапаренко, Ярмоленко, Ванат

Чехія: Коварж — Крейчі, Гранац, Зіма — Ринеш, Крал, Соучек, Цоуфал — Чванчара, Шик, Провод

Перший тайм. Системна помилка захисту дає нову тріщину

Кардинальна ротація складу збірної України була спрямована на зміну підходу до гри - Ребров хотів побачити віддачу та креатив. Протистояла нам така ж розлючена команда, що влетіла із розгромом Грузії. Чехія влаштовувала контрольований хаос на всіх позиціях, не було чіткої формації. А якщо не вдавалося витиснути наших футболістів від власних воріт, то вони переходили до тактичних фолів, які центрбеки суперника проводили навіть без свистка. Лише одного разу Ванат отримав момент, але поспішив із ударом.

Атакувальна Україна грала 4-3-3, а в останній третині до передньої лінії приєднувався Шапаренко - кількістю наші сподівалися пройти щільний та агресивний захист чехів. Хоча більше уваги треба було приділяти захисту, адже в ньому були суцільні проблеми: на кожному м’ячі суперники кидалися у відбір настільки масовано, що повертатися до карного доводилося Мудрику з Ярмоленком. Особливо інтенсивні Шульц і Соучек в один дотик розрізали захисні редути пасами, змінюючи фланги тиску. Так прийшла найбільш незрозуміла та, на жаль, гольова ситуація.

Коли м’яч близько до воріт - не можна вимикатися, але сталося саме так: Шапаренко помилився, а гравці вже стояли на рівних ногах. Натомість Черни та Шульц були готові: перший прострілив - інший замкнув. Домінування створило ключову обрізку Шапаренка, хоча питання є до всієї команди, яка оселилася на власній половині й дуже зрідка виходила у щось перспективне на чужій. Загрозливих моментів не було взагалі, при тому, що на полі було чимало представників грандів футболу.

Україну врятувала динамівська зв’язка, яка добре знає, що таке розслабитися під час переваги. "Динамо" часто після власного голу пропускає, Ванат і Шапаренко зловили на цьому захисників Чехії красивим навісом. Хоча в іншому статистика була невблаганна та волала про безвихідь. Українці не могли перетворити володіння на результат, а пасувалися переважно позаду. Так і прийшов другий гол: за кількісної переваги біля власних воріт, Шульцу дозволили прийняти, обробити та фантастично вдарити; знову небезпека із зони Тимчика. Перший тайм завершився 2:1, хоча насправді нам дуже пощастило зрівняти рахунок.

Другий тайм. Інтенсивність Мудрика без інтенсивності самої збірної

По перерві на полі з’явилася зовсім інша збірна України: втомлені постійним пресингом від чехів, ми вирішили розіграти таку ж стратегію і вона дала результат. Дуже швидко ми посадили картки кількох суперників та змусили їх створювати локальні помилки в захисті. Неочікувано з’явилися корисні дії від Мудрика - не тільки спроба імені Васі Бісіклеті, а й ціла купа гірчичників.

Що засмучувало - не було ризику. Україна стала сміливішою, з’явилися дійсно загрозливі моменти, але без ударів. Зінченко не розрізав, тільки шукав пас на збереження; Степаненко за годину мав дві вбивчі нагоди, та лишив їх без удару; Тимчик замість навісу віддавав м’яч назад. Брав щось на себе тільки Ярмоленко, хоча до його відчайдушних спроб чехи були готові. Вони збудували автобус, сподіваючись, що жовто-сині швидко видихнуться від такого темпу.

Заміни з обох сторін казали про бажання команд забити ще один м’яч, від якого дуже багато залежало: Судаков і Циганков мали додати нам в атаці. Але ще більше додав Мудрик - його сольний прохід став найяскравішим моментом усього тайму, де до голу не вистачило якихось сантиметрів. Судаков теж мав кілька нагод (а потім і забив).

Чехія просто не помічала свої ж фоли: гравці один за одним сідали на картки, українці не використовували можливість отримати чисельну перевагу. А потім сталася рука Матвієнка - вона була занадто високо. Соучек підійшов та впевнено реалізував пенальті. Мине кілька хвилин і Судаков заб’є другий гол, повністю ідентичний першому, передача із флангу на голову. Чехія другий раз поспіль повірила у свою перевагу та пустила м’яч. Але врятувати нічию не вдалося - в усіх ланках відчувалася слабкість, яку не змогли нівелювати свіжі футболісти.

Україна програє 3:2 і застрягає на останньому місці в таблиці Ліги націй. Якщо намагатися виділити когось за весь матч - то такого не знайдеться. Хіба що Мудрик, але його активність була тільки в другому таймі, чого виявилося недостатньо для реального результату. Прокинутися в останній момент - не та стратегія, яка потрібна проти міцної фізично збірної, підопічні Реброва не вигризали командну гру. Наступні матчі у жовтні, там будуть знову Чехія та фантастична Грузія, яка виграла Албанію. Тепер втрата очок і в 3-му турі натякатиме на пряме пониження в класі.