Англія перемогла Хорватію на старті Євро-2020

3 хвилини
31,6 т.
Англія Хорватія

Збірна Англії з футболу з рахунком 1:0 обіграла команду Хорватії в матчі 1-го туру групового етапу чемпіонату Європи з футболу. Поєдинок квартету D відбувся на лондонському "Вемблі".

Як і припускали букмекери, господарі з перших хвилин захопили ініціативу, влаштувавши справжній штурм воріт Ліваковича.

Кайл Вокер і Андрій Крамарич

Калвін Філіппс дуже вдало створював баланс англійців у центрі поля.

Уже на 5-й хвилині збірна Англії могла відкривати рахунок стрімко втікши в контратаку, але кручений удар Фодена прийняла на себе штанга.

Філ Фоден (у білому) і Домагой Віда (праворуч)

Хорватський захист насилу справлявся зi швидкими передачами, залишаючи порожні зони на підходах до свого штрафного.

Англія домінувала

Англія повністю притиснула суперника до своїх воріт, не дозволяючи навіть підняти голову гостям.

Лука Модрич рідко отримував м'яч

Хорватські центральні півзахисники Брозович, Ковачич. Модрич, завдання яких було організовувати атаки, перші 20 хвилин перебували повністю без м'яча. Дуже потужна Англія тотально домінувала на полі.

Англійці гостро атакували

Хорватські футболісти розташовувалися в середньому блоці, не ризикуючи виходити з оборони далекими передачами

Команди засушили гру

Ближче до кінцівці тайму запал англійців вичерпався і вони взялися до нудної перепасовки бiля центрального кола. Кінцівка пройшла без моментів.

Глядачі не побачили голів у першому таймі

Відкрити рахунок господарі змогли відразу після перерви. На 57-й хвилині розкішна комбінація англійців завершилася точним ударом Рахіма Стерлінга. Форвард отримав чудовий пас від Філіпса, зміг знайти простір у штрафному і відправити круглого в ворота.

Рахім Стерлінг

Забивши гол, англійці ввімкнули режим енергозбереження, водночас нічого не дозволяючи зробити опонентам. Один із лідерів хорватської збірної Лука Модрич був постійно під контролем. Якщо він і отримував м'яч, то це траплялося далеко від штрафного майданчика.

Перший удар у створ воріт Англії трапився на 55-й хвилині і його зробив саме футболіст "Реалу".

Лука Модрич

Під завісу англійські гравці мінімізували свої ризики в контролі м'яча, зрідка "вистрілюючи" контратаками.

Свій наступний матч команда Гарета Саутгейта проведе 18 червня проти Шотландії (16:00). Хорватська збірна цього ж дня зустрінеться з чехами (19:00).

Англія – Хорватія 1:0 (0:0, 1:0)

Гол: 1:0 – 57 Стерлінг.

Англія – Пікфорд, Уокер, Мінгз, Тріпп'єр, Стоунз, Райс, Філліпс, Фоден (Решфорд, 71), Маунт, Стерлінг (Келверт-Льюин, 90), Кейн (Беллінгем, 82).

Хорватія – Ліваковіч, Гвардіола, Віда, Чалет-Цар, Врсалько, Брозовіч (Влашич, 70), Ковачич (Пашаліч, 85), Перішич, Модріч, Ребич (Петкович, 78), Крамаріч (Брекало, 70).

Попередження: Чалет-Цар (42), Ковачич (48), Фоден (64), Брозовіч (66).

Група D

Нагадаємо, що до цієї зустрічі обидві збірні перетиналися між собою 10 разів. П'ять перемог на рахунку родоначальників футболу. Ще дві гри завершилися внічию.

У 2018 році хорвати в заключному турі групового турніру Групи А4 в Лізі націй програли Англії (1:2) і вилетіли в нижчий дивізіон.