Що допомогло Україні вийти до плей-оф відбору ЧС-2022: джокер у спадок від Шевченка та надійні рукавички

5 хвилин
79,9 т.

Збірна України обіграла Боснію та Герцеговину (2:0) у заключному турі відбору на ЧС-2022 та в останній момент змогла продовжити боротьбу за поїздку на мундіаль. Чуйка Зінченка, ефект Довбика та своєчасні заміни вивели команду Петракова до плей-оф кваліфікації з другого місця в групі.

OBOZREVATEL виділив усі ключові фактори та головних дійових осіб, які принесли Україні перемогу у Зениці.

Зустріч завершилась із рахунком 2:0.
Олександр Зінченко у боротьбі з боснійцями.

1. Рукавички Бущана. Не можна сказати, що погано відпрацював попередні матчі Андрій Пятов – ветеран збірної у гарній формі, але Георгій Бущан повернувся до справи і відпрацював дуже надійно. А пари-трійки нервових моментів біля його воріт уникнути не вдалося навіть за відсутності головного голеадора боснійців Едіна Джеко.

Георгій Бущан

2. Ліва нога Циганкова. Віктор віддав розкішний пас у штрафний майданчик боснійців, після чого Зінченко на 59-й хвилині забив такий важливий м'яч. До речі, можна позаздрити самовладанню півзахисника "Динамо", якого в першому таймі спочатку збив, а потім штовхнув у груди Ахмедходжич, провокуючи на конфлікт. Але Циганков не підбив команду.

Україна та Боснія зіграли 1:1 у Львові

3. "Розумні" ноги Малиновського. Після повернення до збірної півзахисник "Аталанти" намагався виправдати свою присутність на полі. Руслан небезпечно бив здалеку сам і намагався вивести на гольову позицію партнерів, поки суперник не розгадав його задум. Хоча іноді до його прихованих пасів були не готові й українці. Але Малиновський багато працював та отримав одну з найвищих оцінок на аналітичних порталах.

Олександр Петраков та Руслан Малиновський на пресконференції.

4. Техніка та чуйка Зінченка. Футболіст "Манчестер Сіті" на 59-й хвилині зумів опинитися у потрібний момент у потрібному місці та стати автором переможного м'яча. У вівторок 24-річний півзахисник завдав багато проблем господарям, які поступалися йому у техніці та вмінні зайняти позицію.

Олександр Зінченко.

5. Універсалізм Матвієнка. Універсальний боєць Матвієнко встигав справлятися зі своїми прямими обов'язками захисника та розганяти атаки. Справжній майстер повернення володінь. Зайняв п'яте місце у європейському відборі за цим показником – 55.

Україна отримає суперника 26 листопада

6. Холоднокровність Забарного. Молодий центральний захисник намагався не сильно давати розгулятися супернику у своєму штрафному майданчику. Але в критичні моменти намагався зберігати холоднокровність. На 45-й хвилині серце тьохнуло в багатьох українців, коли Бущан парирував м'яч на стрічки своїх воріт, а Ілля Забарний першим встиг на підбір і виніс м'яч.

Збірна України відпрацьовує у захисті

7. Самовіддача Ярмоленка. Не маючи нормальної ігрової практики в англійському "Вест Гемі", Андрій Ярмоленко завжди максимально викладається у збірній та веде за собою команду. Досвідчений вінгер залишив усі сили на полі і в цьому матчі, вступаючи у запеклу боротьбу за кожен м'яч, і не забував підбадьорювати партнерів.

Українцям потрібна була лише перемога у Зениці.

8. Незламність Степаненка. Основний руйнівник чужих атак Тарас Степаненко ще встигав і підказувати партнерам, що команда грала у центрі надто широко. Намагався звести до мінімуму кількість браку в діях збірної України.

Тарас Степаненко у боротьбі за м'яч

9. Ефект Довбика. Нападник Артем Довбик на Євро-2020 став джокером Шевченка, вирвавши для України місце у чвертьфіналі в боротьбі зі Швецією. А тепер допоміг уже Петракову втримати перемогу над боснійцями та зачепитися за стикові матчі у відборі до ЧС-2022. Потужність і швидкість форварда давали йому перевагу над обороною балканців. Міг стати автором дубля, але в другому моменті, втікши на рандеву з голкіпером, вирішив обіграти не тільки воротаря, а й захисників, які переслідували його, проте один з них встиг вибити м'яч з воріт.

Артем Довбик на інтерв'ю після матчу.

10. Загроза з лівого флангу. Спочатку за нього відповідав Едуард Соболь, який невтомно курсував від однієї воротарської і до іншої. А потім вже Микола Шапаренко, який вийшов на заміну, підтвердив свій статус майстра останнього пасу, створюючи гольові моменти для Довбика.

Півзахисник збірної України Микола Шапаренко.

11. Прозорливість і мудрість Петракова. Вони далися взнаки в цьому матчі, коли головний тренер дуже точно вгадав із замінами, оскільки і Зубков, і Шапаренко, і, звичайно ж, Довбик посилили гру команди. Також тренер виявив мудрість, коли прислухався до голосу розуму і повернув до збірної Малиновського, який сьогодні провів хороший матч. І тепер буде винагороджений посадою повноцінного наставника збірної – без жодних в.о.

Головний тренер збірної України Олександр Петраков під час пресконференції.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вже визначились можливі суперники України у плей-оф ЧС-2022. Жеребкування пройде 26 листопада у Цюріху.