Визначено всі пари плей-оф Суперліги Паріматч: результати 9 травня

5 хвилин
2,1 т.
Суперліга Паріматч

У неділю, 9 травня, були зіграні останні поєдинки регулярного сезону в чемпіонаті України з баскетболу в Суперлізі Паріматч.

У стартовій зустрічі ігрового дня "Дніпро" переміг "Прометей" (84:73), "Запоріжжя" в овертаймі переграв "Будівельник" (103: 117), "Київ-Баскет" був сильнішим за "Миколаєв" (92:65), "Хімік" не залишив шансів "Одесі" (97:63), а "Черкаські Мавпи" завдали поразки "Харківським Соколам" (80:73).

Миколаїв – Київ-Баскет

Київ-Баскет святкував виїзну перемогу над Миколаєвом у заключний день першого етапу чемпіонату – 92:65.

В першій половині матчу перевага Київ-Баскета іноді досягала 25 очок. Вдалося це завдяки значно кращій грі в усіх аспектах. Підопічні Айнарса Багатскіса реалізували 17 пострілів, тоді як суперник – 9. Кияни зробили 30 підбирань проти 17, і 10 передач проти 7. Варто відзначити Брюса Мессі, який став найрезультативнішим у матчі за підсумками першої 20-хвилинки – 12 очок.

Після відпочинку Миколаїв почав демонструвати більш менш рівну гру, але надолужити 21-очкове відставання з переможцем регулярного чемпіонату було вкрай важко. Корабели з невеликим відставанням програли третю і змогли звести в нічию заключну чверть. Та цього було замало. Тож, як підсумок, перемога Київ-Баскета – 92:65. Варто відзначити Олександра Мішулу, який отримав найвищий рейтинг ефективності в команді – 20. у нього 10 очок, 6 підбирань та 7 передач.

Миколаїв – Київ-Баскет 65:92 (9:21, 14:23, 18:24, 24:24)

Миколаїв: Приймак 11 очок + 5 підбирань + 1 передача, Боднар 10 очок + 6 підбирань + 6 передач, Дубоненко 13 очок + 1 передача, Заплотинський 22 очок + 10 підбирань + 6 передач

Київ-Баскет: Коренюк 11 очок + 8 підбирань + 1 передача, Мессі 14 очок + 7 підбирань + 3 передач, Близнюк 11 очок + 2 підбирання + 4 передачі, Янг 10 очок + 3 підбирання + 4 передачі, Мішула 10 очок + 6 підбирань + 7 передач

Дніпро зміг у важкому поєдинку здолати Прометей і повернути собі другу сходинку турнірної таблиці в останній день регулярного чемпіонату.

У першій половині Дніпро зміг заволодіти гандикапом у 6 очок. Вдалося це завдяки кращій реалізації і командній грі. Гості влучили 16 пострілів із 31, а господарі – 12 із 36. Дніпряни віддали 11 передач, тоді як суперники – 6. Варто відзначити Террелла, який на той момент уже набрав 14 балів.

Після відпочинку гості змогли збільшити свою перевагу ще на 7 очок. Їм вдалося більш продуктивно відіграти у фарбі в третій 10-хвилинці – 6 влучань проти 4, а окрім того, 5 штрафних проти 2. За показником дальніх пострілів статистика на той момент була майже рівною – 6 на 5.

У заключній частині Дніпро не розгубив свій гандикап. Прометей зміг відіграти лише 2 очки відставання з 13. Варто відзначити Джареда Террелла, який став найрезультативнішим у матчі – 26 очок. Окрім того, в нього 6 підбирань та 1 передача. Його внесок значною мірою допоміг Дніпру здобути перемогу в останньому матчі регулярки і повернути другу сходинку таблиці.

Прометей – Дніпро 73:84 (15:23, 22:20, 16:23, 20:18)

Прометей: Вон 19 очок + 5 підбирань + 2 передачі, Петров 8 очок + 4 підбирань, Сидоров 12 очок + 2 підбирання+ 1 передача, Лукашов 10 очок + 3 підбирань, Маєрс 10 очок + 5 підбирань

Дніпро: Террелл 26 очок + 6 підбирань + 1 передача, Кравцов 15 очок + 3 підбирання + 1 передача, Глєбов 7 очок + 5 підбирань + 4 передачі, Бобров 9 очок + 7 підбирань + 3 передачі, Санон 10 очок + 3 підбирання + 2 передачі.

Будівельник – Запоріжжя

Будівельник приймав Запоріжжя в останньому матчі регулярного чемпіонату Суперліги Паріматч.

Команди продемонстрували надзвичайно результативну гру в першій половині матчу, набравши ще до великої перерви 110 очок на двох. Команда Валерія Плеханова, реалізувавши 12 триочкових за половину, набрала 61 очко та отримала +12 після 20 хвилин гри. Будівельник також атакував на високому рівні, але захист команди Ігорса Міглінієкса не спрацював. Кияни мали перевагу на підбирання та пробили на 15 штрафних більше за суперника, але припустилися 10 втрат за половину і, пропустивши ривок суперника в другій частині другої чверті, пішли на велику перерву за двозначного відставання.

У другій частині матчу темп гри трохи впав, команди краще захистилися й продовжували припускатися великої кількості втрат. Ще на старті третьої десятихвилинки гості через два неспортивних втратили Віталія Мальчевського, а в четвертій чверті через перебір фолів — Івана Міхеєва. Але завдяки чудовій грі інших основних гравців команди, зокрема Майкла Кеффі, який видав черговий потужний матч, гості здобули героїчну перемогу в овертаймі. Девенпорт міг вигравати матч ще в основний час, але наприкінці гри реалізував лише 2 з 4 штрафних. У додатковій п’ятихвилинці запоріжці цю гру вже не віддали і, вигравши овертайм 17:6, втретє в сезоні перемогли Будівельник у надрезультативному матчі — 117:103.

Будівельник програв, а Хімік виграв домашній матч в Южному, тож кияни опустилися на 7 місце та в першому раунді плей-оф зіграють проти Дніпра.

БудівельникЗапоріжжя 103:117 (30:25, 19:36, 28:21, 23:18, 6:17)

Будівельник: Буртт 20 + 14 передач + 6 підбирань – 7 втрат, Девенпорт 15 + 12 підбирань, Дево 13, Кобець 10, Джефферсон 5 – старт, Брайс Джонсон 21 + 6 підбирань, Звонов 8, Яковічс 7, Кожем’якін 4, Козлов 3

Запоріжжя: Кеффі 28 + 13 передач, Мальчевський 17, Тихонов 15, Сізов 14, Грицак 10 + 6 підбирань + 5 перехоплень + 4 передачі – старт, Маяускас 17 + 8 підбирань, Тітов 7, Міхєєв 6, Рагімов 3, Морозов 0

Як повідомляв OBOZREVATEL, ФБУ готує індивідуальні нагороди для найкращих гравців сезону. Так, визначать MVP регулярного чемпіонату і символічну збірну першої частини змагань. Нагороду найкориснішого баскетболіста регулярки вручать гравцеві перед одним зі стартових матчів чвертьфінальної серії плей-оф.