Перемога "Київ-Баскета" і поразка чемпіона: результати Суперліги Паріматч 21 квітня

5 хвилин
1,1 т.
Суперліга Паріматч

У середу, 21 квітня, в чемпіонаті України з баскетболу відбулися чергові поєдинки в Суперлізі Паріматч.

Лідер першості "Київ-Баскет" обіграв місцевий "Хімік" (87:77), чинний чемпіон "Дніпро" в гостях поступився БК "Запоріжжя" (62:68), "Прометей" впевнено здолав "Харківські Соколи" (104:68), а "Тернопіль" переміг "Черкаські Мавпи" (88:79).

Хімік (Южне) – Київ-Баскет

В Южному попри домашній статус поєдинку, справжніми господарями в першій половині Хімік відчувал себе лише на початку зустрічі. Уже з другої частини стартової чверті кияни суттєво посилили тиск на суперника. Ігрова перевага гостей зберігалася до великої перерви. Значною була за цей час перевага Київ-Баскета в реалізації триочкових. У підсумку після першої половини господарі відставали від гостей на 13 очок.

Та вже з початком третьої чверті ситуація змінилася. Баскетболісти вийшли на продовження матчу в іншому настрої, ніби на інший поєдинок. Додавши агресії та пресингу южненці з найбільшої по ходу гри різниці в 18 очок скоротили її до чотирьох до заключної чверті.

За жорсткого захисту господарів підтримувати невелику перевагу киянам допомагали триочкові Мішули. Загалом він за матч реалізував 5 триочкових з семи, а команда загалом 13 з 20-ти спроб. Реалізація триочкових стала одним головних чинників третьої перемоги киян у сезонній серії з Хіміком.

Хімік наступний матч грає вдома 23 квітня проти Тернополя. Кияни того ж дня гратимуть вдома проти Миколаєва.

Хімік (Южне) – Київ-Баскет – 77:87 (21:25, 13:22, 28:19, 15:21)

Хімік: Нельсон 24о + 11пд, Саліван 21о + 9пд + 5пр, Зотов 10, Антипов 7, Войналович 4, Рахімшаіков 4, Рябчук 3, Ковляр 2о + 5пр, Марченко 2, Мироненко.

Київ-Баскет: Близнюк 19, Мішула 15, Павлов 11о + 5пр, Крутоус 11, Янг 8о + 6пр, Тібодо 7о + 10пд, Мейсі 7, Ковальов 6, Коренюк 3о + 5пд.

Запоріжжя вдома змогло переграти чинного чемпіона України Дніпро – 68:62.

Запоріжжя – Дніпро

В першій половині Дніпро робив дуже багато помилок. Чинні чемпіони України 15 разів втрачали м’яч. Запоріжжя цим користувався. Підопічні Валерія Плеханова набрали завдяки цьому 21 очко. Також господарі добре відпрацювали під щитами, зробивши 25 підбирань (11 в атаці) проти 15 (5 в атаці). Це додало в актив Запоріжжя ще 14 очок другого шансу. Загалом, за 20 хвилин підопічні Плеханова перекидали суперника 17 на 10 і як підсумок відправилися на велику перерву з перевагою +14.

Після відпочинку представники Дніпра змогли забрати третю чверть до свого активу. При цьому вони реалізували лише три постріли з гри – два двоочкових і один триочковий. Ще 6 балів набралося з лінії, адже Запоріжжя значно більше порушувало правила. Та це була не головна проблема підопічних Валерія Плеханова. З 21 пострілу у третій 10-хвилинці, в ціль потрапили лише три м’ячі.

В заключній частині Запоріжжя таким марнотратством не займалося і грало надійніше. Варто відзначити Кеффі, який набрав 18 очок та віддав 11 передач оформивши дабл-дабл. Також себе проявив Маяускас, який додав в актив 20 балів. Впевнена гра лідерів і під щитами дозволила Запоріжжю перемогти Дніпро – 68:62.

Запоріжжя – Дніпро 68:62 (19:15, 19:9, 9:13, 21:25)

Запоріжжя: Кеффі 18 очок + 3 підбирань + 11 передач, Тихонов 11 очок + 6 підбирань + 1 передач, Тітов 3 очок + 2 підбирань, Маяускас 20 очок + 6 підбирань, Міхєєв 4 очок + 1 підбирань + 3 передач

Дніпро: Тимофеєнко 11 очок + 4 підбирань, Санон 7 очок + 3 підбирань + 5 передач, Шундель 10 очок + 1 підбирань + 3 передач, Бобров 13 очок + 5 підбирань + 3 передач, Закурдаєв 3 очок + 1 підбирань + 3 передач

Прометей – Харківські Соколи

Прометей впевнено переграв вдома суперника з Харкова – 104:68.

Вже з перших хвилин Прометей домінував на паркеті. За стартову чверть кам’янці реалізували 6 триочкових проти одного у суперника. Також вони не менше закинули з фарби – 5 на 5. Завдяки цьому господарі заволоділи 9-очковим гандикапом, але зупинятися не збиралися. В другій чверті вони закинули ще 6 триочкових, а у відповідь отримали так само, як і в першій. Варто відзначити Липового, який реалізував 4 дальніх з цих шести.

Друга половина розпочалася за переваги Прометея у 27 балів. Це трохи зарано розслабило хлопців Ронена Гінзбурга і вони мінімально віддали третю чверть супернику. Проте, на заключну частину кам’янці знову вийшли зарядженими і змогли перетнути стоочкову позначку розгромивши суперника – 104:68. Варто відзначити командну роботу Прометея. Одразу шість гравців набрали солідну кількість очок, починаючи з 10 у Вона і завершуючи 23-ма у Стефенса.

Прометей – Харківські Соколи 104:68 (28:19, 31:13, 18:19, 104:68)

Прометей: Вон 10 очок + 5 підбирань + 6 передач, Липовий 19 очок + 1 підбирань + 4 передач, Стефенс 23 очок + 9 підбирань + 2 передач, Петров 11 очок + 5 підбирань + 2 передач, Сидоров 11 очок + 5 підбирань + 11 передач

Харківські Соколи: Шевченко 8 очок 2 + передач, Місяць 8 очок + 2 підбирань + 1 передач, Чумаков 7 очок + 6 підбирань + 1 передач, Бояркін 4 очок + 1 підбирань + 4 передач

Тернопіль – Черкаські Мавпи

Тернопіль переміг Черкаських Мавп у заключному домашньому поєдинку регулярного чемпіонату Суперліги Паріматч – 88:79.

Напередодні зустрічі стало відомо, що в Тернополі гості гратимуть ослабленим складом – без головного тренера та п`яти баскетболістів.

Та завчасно капітулювати без бою черкасці не збиралися. Господарям довелося докласти зусиль, аби лише під кінець стартової чверті остаточно захопити ігрову перевагу та піти вперед. У підсумку за першу половину господарі відірвалися на 11 очок.

По перерві гості продовжили чинити жорсткий опір. Тернопіль попри ігрову перевагу не зміг збільшити відрив. Черкасці, поступаючись практично за всіма статистичними показниками, помітно переважали господарів в реалізації триочкових кидків. Однак цього виявилося замало. Тернопільці впевнено довели поєдинок до перемоги.

Тернопіль наступний матч грає 23 квітня на виїзді проти Хіміка. Черкасці 25 квітня гратимуть також на виїзді – проти Київ-Баскета.

Тернопіль – Черкаські Мавпи – 88:79 (21:18, 24:16, 25:26, 18:19)

Тернопіль: Келхон 18, Буренко 16о + 5пд + 7пр, Кальніченко 12о + 7пд, Сандул 9о + 7пд, Агафонов 9, Югба 7о + 8пд, Головчик 7, Кольченко 6, Подковиров 4, Шиманський, Тищенко.

Черкаські Мавпи: Янг 23, Ткаченко 22о + 5пд, Дзюба 11о + 8пд, Бондаренко 9о + 6пр, Уільямс 7, Руслов 5, Сергеєв 2о + 7пд, Мельник.

Турнірна таблиця

Як повідомляв OBOZREVATEL, Федерація баскетболу України (ФБУ) показала найкращі моменти черговий ігровий тижня Суперліги Паріматч.