Визначився переможець Євробаскету-2017

15,4 т.

Збірна Словенії з баскетболу в фіналі чемпіонату Європи-2017 обіграла команду Сербії. Зустріч у Туреччині на "Сінан Ердем Арена" завершилася з рахунком 93:85.

Перша чверть пройшла в досить рівній боротьбі. Серби впевнено граючи під кільцем, і ведені Богданом Богдановичем вдало пручалися летючим словенцям.

Перелом стався у другій десятихвилинці. Гравець "Фінікса" Горан Драгіч вирішив всерйоз замахнутися на рекорд результативності Євробаскету, раз по раз атакуючи кільце суперника дальніми кидками. Олександр Джорджевіч брав тайм-аути, пробував перебудовувати захист, але нічого не міг вдіяти з кинджальними проходами лідера словенців.

У третьому відрізку неприємну травму голеностопу отримав один із найрезультативніших гравців команди Лука Дончіч і сербські баскетболісти поступово почали скорочувати відставання.

У заключній чверті війна нервів продовжилася. Серби, притиснувши Драгіча і скориставшись інертністю інших словенців, змогли вирівняти гру. За 4 хвилини до кінця основного часу рахунок був 80:80.

В ендшпілі удача посміхнулася словенцем, які вперше в своїй історії і виграли Євробаскет.

Читайте: Євробаскет-2017: розклад та результати матчів плей-офф

Словенія - Сербія - 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18)

Словенія: Г. Драгіч (35 + 7 підборів), Дончіч (8 + 7 підборів), Блажіч (7), Мурічі (5), Відмара (2 + 5 підборів + 2 блок-шоти) - старт; Е. Рендольф (11 + 3 блок-шоти), Ніколіч (4), Препеліч (21), Загорац, Дімец, Чанчар

Головний тренер: Ігор Кокошка

Сербія: Йович (2), Богдан Богданович (22 + 5 передач), Лучич (9 + 8 підборів), Мачван (15), Кузьмич (6 + 2 блок-шоти) - старт; Мілосавльевіч (2), Бірчевіч (8 + 5 підборів), Штімац (2), Мицич (4), Гудуріч (6), Мар'янович (6)

Головний тренер: Саша Джорджевіч

Нагадаємо, що на шляху до фіналу Словенія сенсаційно розібралася з Іспанією, а Сербія розтоптала Росію.

Раніше бронзові медалі виборола Іспанія, в матчі за третє місце, розтоптавши Росію.