Україна розгромила чемпіонів Європи у відборі КС із баскетболу

49,9 т.

Чоловіча національна збірна України з баскетболу в черговому поєдинку у відборі на Кубок світу-2019 впевнено обіграла Словенію. Поєдинок на паркеті запорізького Палацу спорту "Юність" завершився із рахунком 82:54. А після перемоги Чорногорії над Латвією (75:84) інтрига у нашій групі закрутилася до межі.

ОГЛЯД МАТЧУ УКРАЇНА — СЛОВЕНІЯ

Україна — Словенія

ГОЛОВНІ НОВИНИ ПО МАТЧУ УКРАЇНА — СЛОВЕНІЯ

Початок матчу українців і словенців став бенефісом Олександра Липового. Наш представник грецького "Промітеаса" набрав поспіль 7 сухих очок, змусивши словенського наставника терміново брати таймаут.

Хвилинна перерва мало допомогла гостям проти потужної гри українських великих під кільцем. Гравці зі Словенії спробували захищатися зоною, але Україна явно перевершувала опонентів у роботі в "фарбі".

На жаль, розвинути успіх українцям не вдалося — декілька непотрібних втрат, дозволили суперникові майже зрівняти рахунок. Перша чверть — 22:18.

У другій чверті українці прискорилися і словенці лише ціною порушення правил зупиняли наших співвітчизників. Збірна Словенії ніяк не могла налагодити "дальню артилерію", демонструючи 0 із 10 триочкових.

На п'ятій хвилині за національну "синьо-жовту" команду дебютував Іссуфу Санон. Гравець словенської "Олімпії" одразу відзначився ефектним перехопленням, а через декілька секунд і першими очками.

Українці впевнено грали у захисті і в підсумку чинні чемпіони Європи за половину гри змогли набрати лише 25 очок — 35:25.

Після великої перерви малюнок гри не змінився. Так само у нас виконував соло Липовий, ми відмінно збирали підбиранняя на чужому щиті, а Словенії вдався перший триочковий за 15 спроб. Моментами наші баскетболісти починали грати в невиправдано-авантюрний баскетбол, але Мурзін своєчасними замінами повертав усвідомлений ритм.

До середини тайму за рахунку 43:32 Тріфуновичу знову довелося брати хвилинну перерву. Це його підопічним не допомогло. Швидкі атаки українських гравців просто знищили словенський захист — 58:34.

Четверта десятихвилинка для України почалася із двох пропущених триочкових і Мурзін терміново повернув на паркет стартову п'ятірку. З цим категорично не погоджувався Іссуфу Санон. 19-річний новачок збірної із Донецька оформив два поспіль "трюльники", а через мить Бобров алей-упом завершив пас через усе поле.

Ближче до фінальної сирени українці зменшили оберти й дозволили трохи скоротити різницю у рахунку, але на загальний підсумок це не вплинуло.

Затьмарила перемогу прикра травма коліна Олександра Кобця за 43 секунди до кінця матчу.

Читайте: ФБУ випустила яскраве промо матчу КМ-2019 Україна — Словенія

Далі на цьому етапі відбору Україні належить зіграти виїзний матч із Іспанією (2 грудня), домашній із Чорногорією (22 лютого) і виїзний зі Словенією (25 лютого).

Із групи на КС-2019, який відбудеться у Китаї, вийдуть 3 перші команди.

Нагадаємо, що збірна України в неймовірному поєдинку в київському Палаці спорту обіграла одну з найсильніших команд планети — Іспанію, а потім не без допомоги суддів поступилася Чорногорії на виїзді. Незважаючи на це, національна команда все ще зберігає шанси на вихід у фінальну частину Кубка світу.