Україна розгромила Португалію у відборі на жіночий Євробаскет-2021

Жіноча збірна України з баскетболу

Національна жіноча збірна України з баскетболу в четвер, 4 лютого, в матчі відбору на чемпіонат Європи-2021 обіграла команду Португалії.

Через пандемію коронавiрусу матч пройшов без глядачів у так званому пузирi в португальському містечку Матозінюш і завершився з рахунком 87:58.

Португалія в атаці

Португалія з перших хвилин зробила в атаці акцент на трисекундну зону, але щільний захист не дозволяв португалкам легко набирати очки. За програшу 4:10, наставнику господарів уже на 4-й хвилині довелося брати тайм-аут, щоб збити атакувальний запал збірної України.

Аліна Ягупова з м'ячем

Радулович традиційно побудував гру команди через Аліну Ягупову. Форвардиня "Фенербахче", як таран, ішла під кільце суперниць, отримавши кілька фолів у нападі. Вже на 6-й хвилині в Аліни було три персональні зауваження. Пропущений ривок 0:6 змусив уже нашого тренера зупиняти зустріч хвилинною перервою.

Аліна Ягупова

Після цього на паркеті точилася рівна в'язка боротьба, з великою кількістю порушень. Португалія щільно захищалася, не дозволяючи "синьо-жовтим" легко набирати очки. Ми дозволяли опоненткам забирати підбирання і точно кидати триочкові.

Програний старт другої чверті 0:10 знову змусив Радуловича брати тайм-аут, намагаючись повернути ситуацію під контроль України.

Вікторія Шматова

За 3 хвилини до кінця першої половини Ягупова змогла набрати перші очки, зробивши до цього 8 неточних кидків, але роздавши водночас із десяток атакувальних передач.

Це дало змогу Україні з ривком 8:0 вийти вперед 29:26. Українки не дозволяли суперницям утікати в швидкі прориви, а в позиційному нападі Португалія почувалася дуже невпевнено.

Україна в захисті

Після перерви Україна продовжила лідирувати. Почала влучати Ягупова, і до середини 3-ї чверті "синьо-жовті" вигравали 49:39. У цей часовий проміжок відмінно себе проявила Міріам Уро-Нілі. 26-річна українська центрова раз у раз набирала очки, розбираючись із суперницями.

Збірна України в атаці

Перед заключним відрізком національна збірна України вигравала +18, тому 4-та чверть стала формальністю. Наші співвітчизниці налаштували приціл і точними трюльниками довели рахунок до розгромного.

Свій наступний матч підопічні Срджана Радуловича проведуть 6 лютого з командою Фінляндії. Початок о 17:00.

Як повідомляв OBOZREVATEL, попередня зустріч між Україною та Португалією в межах відбору на жіночий Євробаскет-2021 відбулася 17 листопада 2019 року. Матч на паркеті харківського Палацу спорту "Локомотив" завершився перемогою наших дівчат 72:60.