Українки драматично втратили перемогу у 2-му турі відбору на Євробаскет-2025

3 хвилини
3,2 т.

Жіноча збірна України з баскетболу програла команді Португалії у 2-му турі кваліфікації до чемпіонату Європи, що проходитиме у Чехії, Німеччині, Греції та Італії з 19 по 29 червня 2025 року. Матч у Ризі на майданчику Rimi Olympic Centre завершився з рахунком 63:78.

Українки, на відміну від попередньої повністю програної гри із Сербією, у цьому матчі від початку демонстрували найвищу концентрацію. Підопічні Мурзіна завдяки впевненій грі на 5-й хвилині лідирували 13:4. За +10 португальський наставник був змушений брати тайм-аут, щоб збити атакувальний порив українських баскетболісток.

Це слабко вплинуло на малюнок гри. "Жовто-сині", як і раніше, працювали першим номером, зберігаючи необхідний десятиочковий гандикап.

Ближче до кінця чверті напад України забуксував. Португалія поступово почала перехоплювати ініціативу, скоротивши відставання до 5 пунктів, і змушуючи вже Євгена Мурзіна брати хвилинну перерву. В українських баскетболісток пішли втрати, вони часто не встигали за візаві, зупиняючи суперниць лише порушенням правил. Перша десятихвилинка завершилась із рахунком 20:17.

Починаючи з другої чверті, Португалія домінувала на паркеті. Україна дозволяла суперницям вільно себе почувати на паркеті, програючи підбір та позиційну боротьбу на лінії.

На 3-й хвилині португальські гравці вийшли вперед (22:20), після чого пішли "гойдалки", де команди йшли очко в очко. За 2 хвилини до кінця першої половини сольну партію взяла Євгенія Путра, набравши 4 очки поспіль і змусивши португалок взяти тайм-аут. До перерви обидві збірні не змогли відзначитись особливою результативністю.

Другу половину Україна розпочинала з великою кількістю персональних фолів. 4 з 10 баскетболісток отримали по 3 порушення, а Уро-Нілі грала з 4-ма фолами. Португалки намагалися загострювати ситуацію, зробивши акцент на проходах під кільцем.

Коли їм це не вдавалося, вони довго розігрували комбінації, виводячи на триочкову лінію вільного снайпера. Кінцівка залишилася за нашими баскетболістками, які перед заключною 10-хвилинкою вели 49:43, але переваги втримати не змогли.

Португалки з перших секунд втекли у відрив 5:0, змусивши наш тренерський штаб терміново брати тайм-аут. Це не допомогло і ми продовжували пропускати кидки від суперниць та програвати підбір. За 4 хвилини Україна пропустила 15 очок, не забивши у відповідь нічого, що зрештою коштувало перемоги у матчі.

Свій наступний поєдинок жіноча збірна України проведе 7 листопада 2024 року проти Північної Македонії.

Нагадаємо, що на Євро-2025 вийдуть 8 переможців груп, а також 4 найкращі другі місця кваліфікації, для визначення яких будуть враховані всі матчі в групі.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!