Збірна України з поразки стартувала у відборі на чемпіонат світу з баскетболу-2023

3 хвилини
10,5 т.
Україна програла Грузії

Чоловіча збірна України з баскетболу невдало стартувала у першому раунді відбіркового турніру на чемпіонат світу-2023. На паркеті Палацу спорту в Тбілісі підопічні Айнарса Багатскіса з рахунком 83:88 поступилися команді Грузії.

Поєдинок групи G розпочався у рівній боротьбі. Зусиллями Богдана Близнюка та Джерома Рендла наші хлопці спокійно набирали очки. Починаючи з четвертої хвилини, до роботи залучився американський легіонер збірної Грузії Тад Макфадден.

Тад Макфадден.

34-річний захисник іспанської "Мурсії" ввімкнув "режим Бога" та продемонстрував приголомшливу результативність. За перші 10 хвилин грузинський американець влучив 5 із 6 триочкових, а його команда вийшла вперед.

Кінцівка чверті пройшла у в'язкій боротьбі з великою кількістю порушень.

Артем Пустовий.

У другій чверті швидкості у матчі трохи зросли. Грузія намагалася навантажувати своїх великих у триочковій зоні. Україна атакувала різноманітніше, і до середини тайму В'ячеслав Петров та Богдан Близнюк вивели нашу збірну знову вперед 39:36.

Денис Лукашів.

Друга половина чверті пройшла менш результативно. Було багато боротьби, порушень правил, але мало точних кидків. Підсумок першої половини – 45:46 на нашу користь.

Пустовий ставить заслін для Сидорова.

Третя чверть стартувала з великої кількості неточних кидків. Наші баскетболісти грішили безрезультативними індивідуальними діями, тоді як суперник зусиллями Макфаддена продовжував "стріляти" з-за дуги.

На середину відрізка обидві команди на двох набрали 15 очок. Лише зусиллями Рендла збірна України утримувала свій гандикап у рахунку.

Джером Рендлі.

Триочковий Липового за 4:25 за рахунку 53:59 змусив головного тренера гостей узяти тайм-аут. Хвилинна перерва пішла явно на користь грузинській команді. Спершу Шенгелія вбив монструозний постер-данк, а потім Макфадден зрівняв рахунок – 59:59.

У тi хвилини, що залишилися, йшли гойдалки, які закінчилися невеликою перевагою "жовто-синіх". Такий самий ритм гри продовжився і в четвертій десятихвилинці.

Джером Рендл невдало зіграв у другій половині.

В ендшпілі команди влаштували справжню стрілянину, використовуючи "триочкову артилерію". Джером Рендл, який упевнено виконував соло в першій половині, збив свій приціл, що відразу позначилося на загальному рахунку. За 4 хвилини до кінця рахунок був 78:73, коли український американець нарешті закинув свої перші очки у цій чверті.

Ключовою стала втрата Рендла за 2 хвилини до фінальної сирени. Після цього господарі паркету довели свою перевагу до 5 пунктів та перемогу вже не віддали.

Свій наступний матч Україна проведе 29 листопада. У Києві "жовто-сині" приймуть збірну Північної Македонії. Початок о 19:00.

Як повідомляв OBOZREVATEL, жіноча збірна України з баскетболу розкішно стартувала у відборі на Євробаскет-2023, обігравши Францію та Фінляндію.