Україна достроково вийшла у другий етап відбору ЧС-2023 із баскетболу, обігравши лідера групи

4 хвилини
32,9 т.

Чоловіча збірна України з баскетболу здобула перемогу над лідером групи G командою Грузії у черговому матчі першого етапу відбору на чемпіонат світу-2023. Підопічні Айнарса Багатскіса були сильнішими 79:66, взявши реванш за поразку в Тбілісі, та відсвяткували другий тріумф у турнірі. Завдяки цьому успіху, а також поразці Північної Македонії в Іспанії, наші співвітчизники достроково забезпечили собі вихід до наступного етапу.

Через повномасштабне вторгнення Російської Федерації до нашої країни "синьо-жовті" приймали суперника в столиці Латвії Ризі. Ця ситуація явно далася взнаки на емоційному стані нашої команди, яка явно нервувалася в першій половині гри.

Нашим хлопцям дуже довго не вдавалося реалізувати дальні спроби, а сам баскетбол був досить коректним. Програючи протягом усього першого періоду, українські баскетболісти видали розкішну двохвилинку перед перервою, яка завершилася ривком 11:2.

На початку другої чверті "синьо-жовті" продовжили нарощувати свою перевагу. Наші форварди В'ячеслав Бобров та Іван Ткаченко почали влучати з-за дуги, проте потім арбітри покарали лідера збірної Святослава Михайлюка технічним фолом. Інцидент вніс певний хаос у гру команди Багатскіса, проте тренер своєчасним тайм-аутом повернув упевненість підопічним.

Період після великої перерви видався зовсім несподіваним. За дві з половиною хвилини обидві команди набрали лише одне очко. Ба більше, українцям вдавалося не пропускати протягом 4 хвилин та 15 секунд.

Після цього затишшя гра пішла динамічніше. Нашим баскетболістам вдавалося утримувати суперника на відстані 10 і більше пунктів. У ці хвилини повернувся на паркет Михайлюк, який моментально реалізував два проходи під кільце суперників.

На вирішальний період "синьо-жовті" вийшли з перевагою "+16". Грузинським баскетболістам досить швидко вдалося "з'їсти" шість очок, а потім відрив зменшився вдвічі. Це зробило вирішальний відрізок гри нервовим. Проте Бобров моментально набрав п'ять пунктів поспіль, збивши запал суперника.

Заключні хвилини пройшли в обопільних атаках, а команда Багатскіса довела гру до підсумкової перемоги.

Свій наступний матч українці проведуть у Північній Македонії 4 липня. Початок зустрічі – о 19:00 за київським часом. Для виходу до наступного етапу нашим хлопцям потрібно було потрапити до топ-3 групи.

Як повідомляв OBOZREVATEL, захисник збірної України з баскетболу Денис Лукашов розповів про свої емоції 24 лютого.