Українки здобули розгромну перемогу і вийшли на Євробаскет 3х3

3 хвилини
5,3 т.
Жіноча збірна України з баскетболу

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Христини Філевич, Анни Ольховик, Анни Рульової та Наталії Цюбик успішно кваліфікувалася на чемпіонат Європи, фінальна частина якого відбудеться в Парижі 10-12 вересня. Це стало можливим після перемоги над Ірландією в плей-оф відбіркового турніру – 21:9.

Україна розбила Ірландію.
Анна Рульова

Підопічні Володимира Холопова з перших хвилин захопили ініціативу на майданчику. Українки дві хвилини не давали суперницям заробити очки, проте в той же час швидко набирали фоли.

Під кінець третьої хвилини гри Ольховик вдалося реалізувати дві поспіль дальні спроби. Це допомогло нашим дівчатам домогтися переваги в шість очок, що стало фундаментом перемоги.

У другій половині матчу українки ще більше заплутали суперниць своєю грою під щитом. Рульова постійно вигравала силову боротьбу, а Ольховик та Філевич реалізовували швидкі атаки.

У підсумку "жовто-сині" достроково завершили зустріч після точно двоочкових спроби за хвилину до сирени.

Раніше наші баскетболістки провели два матчі групового етапу: перша зустріч проти Латвії в румунській Констанці завершилася з рахунком 19:11. Друга гра з Литвою завершилася розгромною перемогою – 19:6.

Матч з Латвією почався в рівній боротьбі, де обидві команди зробили акцент на сольні проходи під кільце.

Ганна Рульова помітно перевершувала свою опонентку за габаритами, чим вдало користувалася. Христина Філевич встигала відпрацьовувати і в захисті і в нападі. На 7-й хвилині Христина поставила блок, а в атаці у відповідь набрала очко з фолом. Рахунок був 6:3 і латвійки збилися на непідготовлені дальні кидки.

У другій половині Латвія часто помилялася й порушувала правила. "Жовто-сині" намагалися розігрувати під кільцем, але наша співвітчизниця забивала 1 з 3 кидків.

Наступна п'ятихвилинка пройшла під диктовку українських баскетболісток, де виконувала соло Рульова. У кінці матчу Латвія двома дальніми кидками скоротила відставання, зробивши рахунок 13:9. Але два точних штрафних Філевич за 2 хвилини до кінця не залишили шансів опоненткам.

Становище в групі С

Поєдинок України і Литви почався не особливо результативно. Обидві команди помітно нервували і грішили в завершальних фазах атак. На 8-й хвилині рахунок був 2:0 на нашу користь.

Українки лідирували весь матч

Литва свої перші очки набрала лише за 6:38 до кінця, в той час як у "жовто-синіх" було вже 4. Єдиною проблемою українок могли стати фоли - 6:2. До середини матчу рахунок був уже 7:2.

Збірна України з баскетболу 3х3

У другій половині малюнок гри не змінився. Баскетболістки України точно атакували з-за дуги (3 дальні кидки), потужно грали на підборі і заслужено розгромно перемогли.

Участь у кваліфікаційному турнірі в жіночій категорії беруть 12 команд. На першому етапі відбору учасники грають у групах. Далі по дві команди з групи в кожній категорії виходять у плей-оф. У жінок буде по чотири пари в плей-оф, переможці цих пар і отримають путівки на чемпіонат Європи.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 22 червня в Києві відбулася презентація президентської загальнонаціональної програми "Здорова Україна". Презентація відбулася в рамках форуму "Україна 30. Здорова Україна".