Перемога "Тернополя" та поразка "Будівельника": результати Суперліги Паріматч 28 січня

Суперліга Паріматч

У чемпіонаті України з баскетболу в четвер, 28 січня, відбулися чергові поєдинки регулярного сезону Суперліги Паріматч.

У першій грі дня "Тернопіль" у складному поєдинку переміг "Хіміка" – 95:88, "Будівельник" поступився вдома "Одесі" – 82:90.

Перша чверть пройшла більш-менш рівно. "Хімік" перекидав "Тернопіль" – 10 (2 триочкові) проти 9 (1 триочковий) та мав упевненіший вигляд під щитами – 8 підбирань проти 5. Проте паралельно з тим, підопічні Віталія Степановського значно більше порушували. В їхній кошик прилетіло 7 штрафних кидків, тоді як вони реалізували лише 1. "Тернопіль" мав кращий вигляд командно – 8 передач проти 4. Варто згадати Югбу, який вів господарів уперед і на той момент набрав уже 13 очок, реалізувавши 6 пострілів із 6.

У наступній чверті до Югби приєднався Келхон. Легіонер відзначався з проходів, із дальньої відстані, не нехтував зайвий раз прикрасити гру данком. За другу 10-хвилинку він набрав 11 очок і з 16-ма балами на той момент йшов одразу за Югбою, в якого було 17. Та у "Хіміка" були ті, хто не дав суперникам піти у космічний відрив. Нельсон мав у своєму активі 13 очок, а Салліван – 14. Окрім цього, "Хімік" почав значно менше порушувати правила і за показником штрафних кидків майже зрівнявся з Тернополем – 9 проти 10.

Із перевагою +6 підопічні Дмитра Забірченка розпочали третю чверть та досить швидко цю перевагу втратили. 1 кидок із фарби та 1 із дальньої відстані від Віталія Зотова скоротили відставання до одного балу. Проте, радіти "Хіміку" довелося не довго. Від такого початку другої половини Тернопіль лише завівся. Вони перекидали южненців – 9 (3 триочкові) проти 5 (2 триочкові). Чудово продовжували себе демонструвати легіонери Тернополя. Югба на той момент уже мав дабл-дабл із 24 очок та 10 підбирань, Келхон мав 19 балів, а Боуі 13 пунктів, 5 підибрань та 5 передач. Це допомогло їм повести +13.

За 6 хвилин до кінця поєдинку "Тернопіль" вже вів +18 і здавалося, що питання щодо переможця вирішено. Проте, "Хімік" продемонстрував характер і інтригу в матч повернув. Упродовж двох хвилин южненці скоротили відставання до 8 балів. Далі точилася рівна боротьба, в якій перемогу здобув саме Тернопіль – 95:88.

Суперліга Паріматч. Регулярний чемпіонат

"Тернопіль". ФОК

"Тернопіль" – "Хімік" 95:88 (26:23, 24:21, 25:18, 20:26)

"Тернопіль": Боуі 19 очок + 5 підбирань + 7 передач, Югба 26 очок + 13 підбирань + 1 передача, Агафонов 5 очок + 1 підбирання + 2 передачі, Келхон 26 очок + 1 підбирання, Кольченко 11 очок + 1 підбирання + 8 передач

"Хімік": Войналович 7 очок + 1 підбирань, Рябчук 10 очок + 2 підбирань + 2 передач, Нельсон 22 очок + 6 підбирань + 4 передач, Салліван 27 очок + 8 підбирань + 3 передач, Зотов 8 очок + 4 підбирань + 5 передач

"Будівельник" програв удома "Одесі" – 82:90.

Тон гри на стартовій хвилині задав влучний триочковий Новікова. Відтак гості швидко ввійшли в боротьбу, змусивши господарів наздоганяти. До середини чверті кияни, здавалося, стабілізували гру. Однак рівновага тривала недовго, одесити знову пішли вперед. А кияни вимушені були притримувати Брайса Джонсона, який ще до кінця стартової чверті набрав три фоли. Вирівняти гру та перехопити ініціативу господарям вдалося лише в другій чверті. Тож до великої перерви кияни відіграли 4 очки відставання та забезпечили 3 очки переваги. У гостей при цьому зберігалася невелика перевага за реалізованими дальніми кидками: 6 проти 4.

Стратегічна третя чверть визначеності в можливий підсумок матчу не додала. Суперники зберегли різницю в три бали. Натомість зміни гри сталися з початком заключної 10-хвилинки. Здавалося, що в господарів не вистачає сил на вирішальні хвилини. Одесити значно додали агресії в атаці. Кияни ж раз у раз програвали підбирання на своєму ж щиті.

Ігорс Міглінієкс вимушений був упродовж кількох хвилин останньої чверті двічі брати таймаут. За дві хвилини до кінця основного ігрового часу кияни використали останню хвилину перерви та переломити перебіг боротьби не змогли. Одесити вже не відпустили суперника. Тож у підсумку п`ята перемога "Одеси" в сезоні та десята поразка "Будівельника".

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні легендарного баскетболіста і колишнього наставника БК "Київ" і БК "Донецьк" Ігорса Міглінієкса було призначено новим тренером "Будівельника".